انواع پروفیل آلومینیوم اختصاصی

انواع-پروفیل-آلومینیوم-اختصاصی

پروفیل های آلومینیومی یکی از قطعات پرمصرف با کاربرد فراوان می باشند. انواع پروفیل آلومینیوم اختصاصی (Types of dedicated aluminum profiles) در صنایع ساختمانی، الکترونیک، صنعتی، خودروسازی کاربرد دارند. بطور مثال در ساختمان سازی از پروفیل آلومینیوم درب و پنجره استفاده می شود و نوع آن پروفیل آلومینیوم ریلی است.

روش های مختلفی برای قیمت گذاری روی آلومینیوم وجود دارد که پرکاربردترین آن قیمت هر کیلو پروفیل آلومینیوم می باشد، که باتوجه به شرایط بازار و هزینه حمل و نقل آلومینیوم می تواند متفاوت باشد.

شرکت پارسیان آلومینیوم باقر زاده تولید کننده و تامین کننده پروفیل آلومینیوم و سایر مقاطع آلومینیوم دیگر ازجمله ورق آلومینیوم می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد قیمت ورق آلومینیوم با ما تماس بگیرید.

پروفیل آلومینیومی چیست

پروفیل آلومینیوم نوعی از مواد آلومینیومی است که با هدف اصلی بهینه سازی خصوصیات آلومینیوم تحت تکنیک های پردازش مدرن قرار گرفته است. این ماده اکسترود شده و در معرض یک فرآیند عملیات حرارتی قرار می گیرد و در نتیجه تغییر شکل های پیچیده ای ایجاد می شود. پروفیل آلومینیوم مقاومت در برابر خوردگی بالا ، دوام ، ویژگی های سبک و سهولت پردازش مکانیکی را نشان می دهد. پروفایل های پروفایل آلومینیوم معمولاً در تولید درها استفاده می شوند و با انواع مختلف شیشه و مکانیسم های قفل مختلف یکپارچه می شوند.

 

انواع-پروفیل-آلومینیوم-اختصاصی-تهران

 

انواع مختلف پروفایل اکستروژن آلومینیوم

پروفایل های اکستروژن آلومینیوم در شکل ها و اندازه های مختلفی ارائه می شود که هر یک متناسب با نیازهای خاص صنعتی متناسب هستند. در ادامه انواع مختلف پروفیل آلومینیومی اختصاصی اکستروژن معرفی شده است:

پروفایل T-Slot برای مونتاژ مدولار

پروفایل های آلومینیومی T-Slot ، که برای شکاف های T شکل آنها نامگذاری شده اند ، به طور گسترده ای برای ساخت چارچوب های مدولار در صنایعی مانند تولید ، روباتیک و خودرو مورد استفاده قرار می گیرند. این پروفایل ها امکان مونتاژ آسان و تنظیم مجدد ساختارها را فراهم می کنند و آنها را برای محیط های پویا ایده آل می کند.

 

پروفایل-T-Slot-برای-مونتاژ-مدولار

 

پروفایل گرد برای معماری

پروفایل های آلومینیومی دور خانه خود را در طراحی معماری و داخلی پیدا می کنند. از نرده های براق گرفته تا لهجه های مبلمان زیبا ، این پروفایل ها زیبایی شناسی را با عملکرد ترکیب می کنند و لمس مدرنیته را به فضاها اضافه می کنند.

پروفایل سینک گرما برای مدیریت حرارتی

صنایع مانند الکترونیک به شدت به پروفایل های آلومینیومی سینک گرما متکی هستند تا گرما را از بین ببرند و عملکرد بهینه مؤلفه را تضمین کنند. این پروفایل ها دارای طرح های پیچیده ای برای به حداکثر رساندن سطح سطح و افزایش اتلاف گرما هستند.

پروفایل محصور برای الکترونیک

محفظه های الکترونیکی نیاز به دقت و دوام دارند ، که پروفایل های اکستروژن آلومینیوم ارائه می دهند. این پروفایل ها ایمنی را برای اجزای الکترونیکی حساس فراهم می کند و آنها را از عوامل محیطی محافظت می کند.

پروفایل پنل خورشیدی

بخش انرژی تجدید پذیر از پروفایل های آلومینیوم به عنوان ماده اصلی فریم های پانل خورشیدی بهره می برد. مقاومت در برابر خوردگی آلومینیوم و طبیعت سبک وزن آن را به یک انتخاب عالی برای تاسیسات خورشیدی تبدیل می کند و از طول عمر و سهولت در راه اندازی اطمینان می دهد.

پروفایل خودروسازی

پروفایل آلومینیوم نقش مهمی در طراحی سبک وزن دارند. آنها با کاهش وزن کلی وسیله نقلیه ضمن حفظ یکپارچگی ساختاری و استانداردهای ایمنی ، به راندمان سوخت کمک می کنند.

پروفایل سیستم نقاله

در تدارکات و تولید ، سیستم های نوار نقاله به دلیل ویژگی های سبک ، بادوام و قابل تنظیم خود به پروفایل های آلومینیومی متکی هستند. این پروفایل ها کنترل و حمل و نقل مواد کارآمد را تسهیل می کند.

پروفایل سیستم برای خرده فروشی

فضاهای خرده فروشی از پروفایل های آلومینیومی برای سیستم های نمایش همه کاره استفاده می کنند. این پروفایل ها انعطاف پذیری را در نمایشگاه های نمایش داده می کنند ، امکان تنظیم مجدد آسان و ایجاد طرح های بصری جذاب را فراهم می کنند.

 

پروفایل-سیستم-برای-خرده-فروشی

 

پروفایل تجهیزات پزشکی

پروفایل اکستروژن آلومینیوم برنامه هایی را در زمینه پزشکی برای طراحی تجهیزات مانند ایستگاه های کاری ارگونومیک ، تختخواب قابل تنظیم و چرخ دستی های پزشکی پیدا می کند. خصوصیات بهداشتی و سازگاری آنها در تنظیمات مراقبت های بهداشتی بسیار مهم است.

کاربرد صنعت هوافضا

نسبت به وزن بالا به وزن آلومینیوم در مهندسی هوافضا بسیار ارزشمند است. پروفایل اکستروژن در اجزای هواپیما استفاده می شود و به کاهش مصرف سوخت و بهبود عملکرد کمک می کند.

 

کاربرد-صنعت-هوافضا

 

کاربردهای دریایی و نظامی

صنعت دریایی از مقاومت آلومینیوم در برابر خوردگی در محیط های آبی سخت بهره می برد. از پروفایل ها در ساخت و ساز قایق ، اتصالات کشتی و سازه های دریایی استفاده می شود.

پروفایل های روشنایی LED

اتلاف گرمای کارآمد و اشکال قابل تنظیم ، پروفایل های آلومینیومی را به عنوان یک گزینه ایده آل برای برنامه های روشنایی LED تبدیل می کند. آنها از طول عمر طولانی مدت و عملکرد روشنایی مداوم اطمینان می دهند.

تجهیزات کشاورزی

پروفایل اکستروژن آلومینیوم به ساخت تجهیزات سبک وزن اما محکم کشاورزی از جمله سازه های گلخانه ای ، سیستم های آبیاری و اجزای ماشین آلات کمک می کند.

ساخت و ساز و زیرساخت

پروفایل های آلومینیومی به دلیل دوام ، مقاومت در برابر خوردگی و انعطاف پذیری طراحی ، در ساخت چارچوب های معماری ، دیوارهای پرده و نما استفاده می شوند.

تجهیزات ورزشی

از قاب های دوچرخه گرفته تا سفید کننده های استادیوم ، پروفایل های آلومینیومی در ساخت تجهیزات و زیرساخت های مختلف ورزشی ، قدرت و تطبیق پذیری را ارائه می دهند.

کلام آخر

شرکت پارسیان آلومینیوم باقر زاده تولید کننده و تامین کننده انواع محصولات آلومینیومی می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد قیمت ورق آلومینیوم و سایر مقاطع آلومینیومی ازجمله قیمت پروفیل آلومینیوم به ما تماس بگیرید.

قیمت هر کیلو پروفیل آلومینیوم چقدر است؟

باتوجه به نواسانات بازار نمی توان قیمت دقیقی برای هر کیلو پروفیل آلومینیوم داد.

از کجا پروفیل آلومینیوم ریلی بخریم؟

شما می توانید انواع مقاطع آلومینیومی از جمله پروفیل آلومینیوم ریلی را از شرکت پارسیان آلومینیوم باقر زاده بخرید.

به این مطلب امتیاز دهید

عناوین اصلی مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب