ورق آلومینیوم آنادایز شده

ورق آلومینیوم آنادایز شده چیست؟

ورق آلومینیوم آنادایز شده در طی فرایند 6 مرحله‌ای با 3 روش مختلف به منظور جلوگیری از زنگ زدگی و اکسید شدن سطح روی فلزات انجام خواهد شد. طی انجام این فرایند بر روی فلزات میزان قدرت چسبندگی و جذب رنگ‌ها بر روی فلز افزایش یافته چراکه با تشکیل این لایه بر روی سطح فلز بستر مناسبی برای رنگ پذیری فراهم می‌شود. با ایجاد این لایه آنادایز بر روی سطح فلز آلومینیوم رنگ نقره‌ای مناسبی با براقیت و درخشندگی مطلوبی ایجاد می‌کند. از دیگر ویژگی‌های ورق الومینیوم آنادایزشده افزایش مقاومت در برابر سایش و همچنین قابلیت بازتابش نور و انتشار حرارت در فلز را می‌توان نام برد.

آلومینیوم معمولاً به عنوان یک فلز بسیار سبک وزن شناخته می شود. و در مقایسه با مس، برنج و فولاد ضد زنگ، حتی حدود 60 درصد وزن کمتری دارد.به دلیل ویژگی‌های سبک وزن آن، هزینه های حمل و نقل ورق های آلومینیومی بسیار مقرون به صرفه است. و در نتیجه، این هزینه های حمل و نقل آسیب بسیار کمی به سرمایه شما وارد می کند.

ویژگی های سبک وزن ورق آلومینیوم به حل بی شماری از مسائل طراحی کمک می کند. مهم نیست که با مسائل معماری یا طراحی کالاهای مصرفی سر و کار دارید، زمانی که به مواد فلزی سبک نیاز دارید، ورق های آلومینیومی ما همه کاره ترین راه حل ها را در اختیار شما قرار می دهند.

جهت اطلاع از قیمت عمده ورق آنادایز الومینیوم و یا خرید عمده ورق آنادایز الومینیوم با کارشناسان ما از طریق شماره تماس 02133972293  در ارتباط باشید.

ورق آلومینیوم آنادایز شده یک محصول ورق فلزی متشکل از ورق آلومینیوم است که در معرض فرآیند غیرفعال سازی الکترولیتی قرار گرفته و پوشش محافظ سخت و محکمی بر روی سطح آن ایجاد شده است. ضخامت لایه محافظ تشکیل شده توسط فرآیند آنادایز کردن در واقع کمی بیشتر از ضخامت لایه اکسید طبیعی است که به طور طبیعی بر روی سطح آلومینیوم وجود دارد. این امر آن را به بخشی ذاتی از سطح فلز تبدیل می کند و در نتیجه به محصولات دوام و استحکام فوق العاده ای می بخشد. ورق‌ها در اندازه‌ها و ضخامت‌های مختلف موجود هستند و در کاربردهای مختلفی مانند مواد سقف، پوشش‌های ساختمانی و طیف گسترده‌ای از فرآیندهای تزئینی استفاده می‌شوند.

ورق های آلومینیوم آنودایز یکی از سخت ترین و پرکاربردترین محصولات فلزی در بازار هستند.

هنگامی که ورق آلومینیوم آنودایز می شود، سطح فلز حتی سخت تر از آنچه قبلا بود می شود. و این به لطف فرآیند آنودیزاسیون است که سطحی را ایجاد می کند که 3 برابر قوی تر از آلومینیوم استاندارد است.از آنجایی که فرآیند آنودیزاسیون با اکسیداسیون کنترل شده انجام می شود، محصول نهایی هرگز دچار آب و هوا یا زنگ زدگی نمی شود.

ورق آلومینیوم آنادایز شده
ورق آلومینیوم آنادایز شده

آنادایز کردن چیست ؟

آنادایز کردن ورق آلومینیوم به عملیاتی گفته میشود که در نتیجه آن ضخامت لایه اکسیدی را بیشتر می کند که باعث سختی و مقاومت در برابر خوردگی می شود.

ورق آلومينيوم از جمله فلزات داراي اكسيد سخت ميباشد.به این مفهوم که اکسید آلومینیوم دارای مقاومت فیزیکی بالاتر از آلومینیوم در برابر خش خوردگی و مقاومت شیمیایی بهتری در برابر خوردگی میباشد. به همين دليل به جهت بالا بردن مقاومت فيزيكي و شيميايي ورق آلومينيوم اقدام به آنادايز آن مينماييم.

فرآیند آنادایز آلومینیوم:

 • مرحله 1 : ابتدا، تمیز کردن قسمت آلومینیومی قبل از آنودیزاسیون انجام می شود. این برای حذف ناخالصی هایی که می توانند روند را مختل کنند، مهم است.
 • مرحله 2 : سپس مواد در حمام محلول الکترولیتی قرار می گیرد و جریان الکتریکی مستقیم اعمال می شود. این یک بار الکتریکی مثبت در آلومینیوم و یک بار منفی در صفحات الکترولیت محلول ایجاد می کند. واکنش الکتروشیمیایی حاصل، منافذی را روی سطح جزء آلومینیومی ایجاد می‌کند، که بستر آلومینیوم را قادر می‌سازد تا با یون‌های O 2 با بار منفی در محلول پیوند برقرار کند و اکسید آلومینیوم ایجاد کند. این مرحله به این سوال پاسخ می دهد که “آنودایز به چه معناست”.

در نتیجه باعث ایجاد یک لایه مانع اکسید آندی بر روی سطح قطعه می شود. این لایه مانع از آلومینیوم زیرین مقاوم تر و بادوام تر است.

برای راهنمایی بیشتر و جهت سفارش آنادایز آلومینیوم با این شماره تماس بگیرید: 02156715210     02133115500

ورق آلومینیوم آنادایز شده

کاربرد ورق آلومینیوم آنادایز شده

آلومینیوم یکی از فلزات چندمنظوره است که به طور کلی با آلیاژهای مختلف مبتنی بر آلومینیوم، مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله این مصارف میتوان به اقلام متنوعی مانند اجزای شاتل فضایی، لوازم الکترونیکی با تکنولوژی بالا و ظروف پخت و پز کم هزینه اشاره کرد. بخشی از جذابیت ذاتی استفاده از آلومینیوم به جای آلیاژهای آهنی این واقعیت است که زنگ نمی زند . با این حال، اکسید می شود، اما نه به شیوه ای مخرب که برای آلیاژهای مبتنی بر آهن رخ می دهد. در واقع، لایه اکسید طبیعی موجود بر روی آلومینیوم، پایه یک فرآیند پوشش محافظ بسیار بادوام را تشکیل می دهد که به نام آندایزینگ شناخته می شود. علاوه بر محافظت از فلز در برابر خوردگی و آسیب سطحی، لایه آنادایز شده همچنین پایه ای بسیار پذیرا برای پرداخت های تزئینی مانند رنگ آمیزی و رنگرزی ارائه می دهد.

دوام و ماندگاری فوق‌العاده روکش روی ورق آلومینیوم آنادایز شده به دلیل این است که لایه آنادایز شده یک پوسته چسبنده نیست، بلکه بخشی جدایی ناپذیر از سطح فلز است. به عنوان مثال، این خاصیت باعث می شود که پوشش بسیار سخت تر از رنگ های معمولی از ورق آلومینیوم جدا شود. این بدان معنا نیست که آلومینیوم آنادایز را نمی توان رنگ کرد. لایه آنادایز شده در واقع به شدت پذیرای رنگ‌های مختلف است و پس از رنگ شدن باعث میشود استحکام رنگ هم افزایش پیدا کند. این امر ورق آلومینیوم آنادایز شده را به یک مواد اولیه ایده‌آل برای بسیاری از فرآیندهای تزئینی تبدیل می‌کند.

نکته: آنادایز روی فولاد به خوبی شکل نمی گیرد زیرا فولاد قابلیت زنگ زدگی دارد.

ورق آلومینیوم آنادایز شده زینتی

از جمله محصولات تزئینی متداول تولید شده از ورق آلومینیوم آنادایز شده، می توان به پلاک های حکاکی شده، نشان نام افراد و زیور آلات دیگر اشاره کرد. این ورق ها اغلب به عنوان پوشش سقف، هم در کاربردهای معماری کاربردی و هم در کاربردهای تزئینی استفاده می شوند. ظروف آشپزی، اسباب بازی ها، و روکش لوازم خانگی نیز به طور مرتب با استفاده از این ورق ها تولید می شوند. ورق آلومینیوم آنادایز شده در طیف گسترده ای از عرض، طول و ضخامت، از جمله طیف وسیعی از فویل های بسیار نازک موجود است. برای سفارش این محصول تماس بگیرید.

این مجموعه قابلیت آنادایزینگ انواع ورق آلومینیوم در ابعاد مختلف را دارد.

ضخامت قابل انادایز : 0.2 الی 30mm

حداکثر ابعاد قابل آنادایز : 1500x7000mm

آیا امکان آنودایز کردن فولاد وجود دارد

به دلیل تشکیل اکسید آهن (زنگ) روی فولاد است. اکسید آهن (زنگ) تشکیل شده یک پوشش محکم، مقاوم در برابر خوردگی روی فولاد ایجاد نمی کند. بنابراین، نمی توان آن را به طور مفید آنودایز کرد.

آنادایز آلومینیوم چیست؟

به عملیاتی گفته میشود که در نتیجه آن ضخامت لایه اکسیدی را بیشتر می کند که باعث سختی و مقاومت در برابر خوردگی می شود.

کاربرد آنادایز آلومینیوم چیست؟

کاربرد در لوازم الکتریکی، پوشش سقف، زیور الات، روکش لوازم خانگی و...

5/5 - (2 امتیاز)

عناوین اصلی مطلب

9 پاسخ

  1. سلام وقت شما بخیر
   برای استعلام قیمت ورق آلومینیوم با این شماره در تماس باشید 02133115500

  1. سلام وقتتون بخیر
   بله داریم برای سفارش میتونید با این شماره تماس بگیرید02156715210

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب