ورق کامپوزیت آلومينيوم

ورق کامپوزیت آلومینیوم چیست؟

کامپوزیت آلومینیومی یک ماده ساختمانی است که دارای یک هسته فوم است که توسط یک پوسته آلومینیومی بیرونی احاطه شده است.  هسته این پانل ها از یک فوم عایق مانند پلی اتیلن یا پلی استایرن تشکیل شده است که هر دو در کاهش انتقال حرارت از طریق دیوارها موثر هستند. با ترکیب عایق و پانل های آلومینیومی در یک ماده واحد، سازندگان به نصابان اجازه می دهند تا به سرعت و به راحتی دیوارها و سایر ویژگی های ساختمان را بسازند.

می توان گفت که ورق کامپوزیت آلومینیوم یک متریال نمای ساختمان است.این شامل یک هسته فوم مانند است که توسط دو پوسته آلومینیومی بیرونی احاطه شده است.

این پانل ها ویژگی های مشترک زیادی با ساندویچ پانل های چوبی دارند.اما نسبت وزنی مقاومت بالاتری دارند.هسته این پانل ها از یک فوم عایق مانند پلی اتیلن یا پلی استایرن تشکیل شده است.

هر دو در کاهش انتقال حرارت از طریق دیوار موثر هستند. سازندگان ساختمان و نصابان نما با ترکیب این هسته عایق و پوسته های آلومینیومی در یک پانل واحد قادرند دیوارها و سایر قسمت های ساختمان را با سرعت و سهولت اجرا به نمایش بگذارند.

ورق کامپوزیت آلومينيوم
ورق کامپوزیت آلومينيوم

مراحل ساخت ورق آلومینیوم کامپوزیت

آماده سازی کامپوزیت آلومینیومی

پانل های صاف پوشیده شده با فولاد ضد زنگ از صفحات آلیاژ آلومینیوم منیزیم با کیفیت بالا ساخته شده اند.

سپس گرد و غبار و کثیفی از سطح ورق پاک می شود و با یک نوار اکسید روی ورق پوشانده می شود.

این باعث افزایش استحکام چسبندگی ورق کامپوزیت می شود.

پوشش کامپوزیت پانل آلومینیومی

یکی از مراحل ساخت ورق های آلومینیومی کامپوزیت پوشش دهی است که از طریق تجهیزات پوشش دقیق انجام می شود.

این کار در اتاق های عاری از گرد و غبار انجام می شود

که کیفیت پوشش و ظاهر آن را حفظ می کند

علاوه بر این، عملکرد دقیق کوره ها کیفیت پوشش ها را از نظر انعطاف پذیری و مقاومت در برابر آتش تضمین می کند.

 کامپوزیت آلومینیوم

اول، جداسازی در مرحله تولید کامپوزیت صورت می گیرد. خط تولید حرارتی اتوماتیک کامپوزیت نه تنها پانل را صاف می کند، بلکه مهم ترین تاثیر را بر روی تکنولوژی دارد و استحکام پانل را افزایش می دهد.

ورق کامپوزیت آلومينيوم-كامپوزيت نمای ساختمان

ورق کامپوزیت آلومینیوم به دلیل ضخامتی که دارد کیفیت کاربردی خوبی را داراست و دربرابر شرایط آب و هوایی مقاوم است همچنین تنوع ابعاد ورق کامپوزیت آن را به یکی از مصالح ساختمانی بسیار پرکاربرد تبدیل کرده است.

ليست قیمت ورق آلومینیوم کامپوزیت نما با ضخامت ورق آلومینیوم 0.4 میلیمتر (كامپوزيت نمای ساختمان) برای اطلاعات بیشتر از محصولات آلومینیوم باقرزاده با این شماره ها تماس بگیرید.02133115500    02156715210

 

 

ورق کامپوزیت الومینیوم از سه لايه اصلي ساخته ميشود.لايه زيرين از يك ورق آلومينيوم به ضخامت 0.2 -0.5 ميليمتر كه معمولا با يك لایه رنگ آستر پوشش شده است تشكيل ميشود. لايه مياني از ورقه اي 3 الي 5 ميليمتري از پلي اتيلن ضد حريق ساخته ميشود. و لايه سوم كه نمای اصلی كامپوزيت ميباشد ازيك لايه ورق آلومينيوم به ضخامت 0.3 الي 0.5 ميليمتر تشكيل شده كه با يك لايه رنگ آستر و يك لايه رنگ اصلی كه همان رنگ نهايی كامپوزيت پانل آلومينيوم ميباشد تشکیل میشود كه اين رنگ با يك لايه ضد يو وی كه موجب ثبات رنگ در مقابل آفتاب ميشود پوشش ميشود. يك لايه فيلم محافظ نيزجهت محافظت فيزيكی ورق كامپوزيت پانل روی آن اضافه ميشود كه ميبايست پس از نصب از روی كار كنده شود.

ورق آلومينيوم كامپوزيت با وزن كم 6 kg/m² بهترين ماده اوليه جهت اجرای نمای ساختمان های بلند مرتبه و برج ها ميباشد.

ابعاد ورق کامپوزیت آلومينيوم ( كامپوزيت نمای ساختمان ): این نوع ورق آلومینیوم در ابعاد 1/25×3/20 متر و در رنگهای مختلف موجود ميباشد.

كاربرد ورق آلومينيوم کامپوزيت پانل ( كامپوزيت نمای ساختمان ) :

نمای بيروني ساختمان های جديد

بازسازی نمای خارجی ساختمان های قدیمی

دکوراسیون داخلی و سقف کاذب

(خصوصا در ساختمان های تجاری و اداری)

تابلوی نمایشگاه ها و بيلبوردها

ورق کامپوزیت آلومينيوم
ورق کامپوزیت آلومينيوم

مزايا ورق کامپوزیت آلومینیوم (كامپوزيت نمای ساختمان)

اصلی ترین استفاده از ورق آلومینیوم کامپوزیت (كامپوزيت نما ساختمان) در صنايع ساختماني است. ساخت ابعاد مختلف ورق کامپوزیت آلومینیوم در ابتدا با هدف تولید ماده ای برای سبك سازي ساختمان و ايجاد آزادي در معماري آن بوده است. كه با آشکار شدن کارایی های آن در صنايع ديگر نيز به كار گرفته شده است. اما برتری ورق الومینیوم کامپوزیت در مقايسه با دیگر مصالح جايگزين در نمای ساختمان را در زیر یاد آوری میکنیم.

 

ویژگی های آلومینیوم ورق کامپوزیت

– استحکام بسیار پیچ خورده ورق کامپوزیت آلومینیوم:

این محصول با استفاده از انواع تجهیزات پیشرفته تولید و کنترل توانسته است مقاومت خوبی در برابر خمش و کشش تحت بارهای سنگین از خود نشان دهد.

آماده سازی و نصب آسان ورق کامپوزیت آلومینیوم:

وزن هر متر مربع ورق کامپوزیت به ضخامت بین 5.2 تا 5.5 کیلوگرم بستگی دارد.

به همین دلیل ساخت ورق کامپوزیت بسیار آسان است

تمام حفاری، رشد، برش و خم شدن را می توان با ابزار ساده انجام داد.

به همین دلیل می توان دکوراسیون بیرونی و داخلی را به صورت همزمان انجام داد و راندمان کار افزایش یافته و زمان کمتری صرف می شود.

مقاومت در برابر آتش کامپوزیت آلومینیومی:

ورق کامپوزیت نسوز به دلیل وجود لایه پلی وینیل پلاستیک در بین خود (بدون استفاده از مواد سمی) و همچنین با پوشش لایه آلومینیومی غیر قابل اشتعال در دو طرف دارای مقاومت در برابر آتش بوده و در واقع محصولی نسوز و ایمن است و نیاز به مقاومت دارد. قوانین و مقررات ساختمانی در برابر آتش سوزی را رعایت می کند.

مقاومت عالی در برابر ضربه

ورق های کامپوزیت مقاومت خوبی در برابر ضربه دارند و در برابر له شدن و خرد شدن مقاوم هستند و همچنین در اثر طوفان های شدید شن و باد آسیب نمی بینند.

مقاومت در برابر جریانات جوی

ورق کامپوزیت به دلیل پوشش محافظ (PVDF)، مقاومت قلیایی خوبی در برابر اشعه ماوراء بنفش و باران اسیدی از خود نشان می دهد، بنابراین می توان از این محصول برای مدت بسیار طولانی بدون تغییر رنگ استفاده کرد.

پوشش یکنواخت، پایداری و تنوع در رنگ باند پرمیوم کامپوزیت آلومینیومی:

این محصول با استفاده از سطح آلومینیومی یکنواخت و با بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز دنیا، دسترسی به انواع رنگ های متالیک، هفت رنگ، طرح های چوب و سنگ را فراهم کرده است. برای رنگ آمیزی پانل ها از سیستم بسیار پیشرفته و با کیفیتی استفاده شده است تا رنگ مورد نظر بالاترین کیفیت و بیشترین مقاومت را در برابر شرایط نامساعد جوی، آلودگی های صنعتی و اشعه ماوراء بنفش داشته باشد تا در دراز مدت زیبایی ساختمان نما برای سالها به همین ترتیب، همان خواهد ماند و با روزهای اول تفاوتی نخواهد داشت.

تعمیر و نگهداری ساده از ورق کامپوزیت آلومینیوم

ورق کامپوزیت در برابر آلودگی مقاوم است. سطح این ورق ها پس از چندین سال استفاده باید تمیز شود. تنها چیزی که برای تمیز کردن این سطوح نیاز دارید آب و پاک کننده های خنثی است. پس از انجام عملیات نظافت، سطح ورق مانند روز اول می شود.

۱- سبك سازی وزن نمای ساختمان ها با استفاده از ورق الومینیوم کامپوزیت (كامپوزيت نمای ساختمان):

با توجه به مواد تشکیل دهنده ورق آلومینیوم کامپوزیت،الومینیوم و پلی اتیلن این ماده به طرز قابل ملاحظه ای سبک میباشد. حدود 6 کیلوگرم

بر متر مربع که با استفاده از این ماده در نمای ساختمان وزن سازه به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا میکند که با این کاهش وزن مقاومت

ساختمان در مقابل زلزله به طور چشم گیری افزایش پیدا میکند. قابل ذکر است خرابی های ناشب از زلزله نیز خسارات جانی کمتری خواهد داشت.

۲- كم شدن هزينه کلی ساختمان با استفاده از کامپوزیت نمای ساختمان :

اسکلت ساختمان یکی از پر هزینه ترین مراحل ساخت ساختمان است و با توجه به سبک شدن وزن سازه با استفاده از ورق کامپوزیت آلومینیوم

امکان سبک کردن اسکلت اصلی ساختمان وجود خواهد داشت که منجر به کاهش قابل توجه هزینه خواهد شد.

۳- تنوع روشهاي شكل دهي ورق الومینیوم کامپوزیت به دلیل فرم دهي آسان جهت ایجاد نمای زیبا تر ورق کامپوزیت آلومینیوم (كامپوزيت نمای ساختمان) به راحتی و با هر وسیله ای برش خورده و شکل میگیرد و کاملا قابل نورد شدن و اجرای نمهای منحنی را دارد از همین رو از دیدگاه مهندسین طراح و مجریان پروژه ورق کامپوزیت الومینیوم بهترین ماده جهت اجرای نمای ساختمان میباشد از این جهت که ورق کامپوزیت آلومینیوم قابلیت اجرا با هر طرح وشکلی را دارا میباشد و مهمتر از آن اجرای این پیچیدگی طرح هزینه های سرسام آور استفاده از دیگر موارد را ندارد.

۴- ایجاد ايده‌هاي مختلف در طراحي به دلیل امکان اجرای طرح های پیچیده در ورق آلومینیوم کامپوزیت و تنوع رنگ در دسترس

ورق کامپوزیت آلومینیوم

در رنگهای مختلف به خصوص رنگهای شاد همانند قرمز، صورتی، آبی، سبز و … که در دیگر مصالح مورداستفاده در نما یافت نمیشود. قابل ذکر است ماندگاری این رنگ ها نیز بسیار خوب و قابل قبول است.

مانند ورق رنگی آلومینیوم با ثبات رنگ  در زمان اجرا , نصب و پس از آن (در نمای کامپوزیت)

با استفاده از لایه محافظ PVDF رنگ ورق های کامپوزیت آلومینیوم عمری بسیار طولانی حتی در مقابل نور خورشید خواهد داشت.

۶- دسترسی به رنگهای متنوع و نا محدود با استفاده از ورق آلومینیوم کامپوزیت (كامپوزيت نمای ساختمان)

رنگ های موجود ورق آلومينيوم كامپوزيت پانل تقريبا نامحدود است. به خصوص در مورد رنگهای خاصی چون صورتی ،آبی، زرد ،بنفش و ديگر رنگهاي شاد.

۷- مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش نور خورشيد به دلیل وجود لایه مقاوم

ورق آلومينيوم كامپوزيت (كامپوزيت نما ساختمان) سالها در برابر نور آفتاب رنگ و حالت خود را حفظ ميكند.

۸- بدون نیاز به نگهداری خاص و مداوم

ورق آلومينيوم كامپوزيت نياز به نگهداری های رايج همچون رنگ آميزي مجدد و يا دور بودن از نور آفتاب و يا بارش باران را ندارد.

۹- اجرای زیرسازی سبک, آسان و متنوع همه ابعاد ورق کامپوزیت آلومینیوم

ورق کامپوزیت آلومینیوم به روش های مختلف قابل اجرا میباشد که در تمامی آنها از پروفیل های سبک آلومینیوم یا آهن جهت زیر سازی استفاده میشود.

۱۰- قابليت ترمیم آسان با جایگذاری ساده پانل های آسیب دیده

به دليل سيستم ما‍‍‍‍ژولار نصب ورق های كامپوزيت آلومينيوم ترميم ورق های كامپوزيت بسيار راحت است. به اين معنا كه به هنگام ترميم فقط نياز به جاي گذاری ورق های آسيب ديده ميباشد.

۱۱- کامپوزیت نما عايق بسیار مناسب صوت و حرارت است

ورق كامپوزيت آلومينيوم (نمای کامپوزیت آلومینیوم) به دليل وجود لايه پلی اتيلن ميانی عايق بسيار مناسبی در مقابل آلودگی صوتی و همچنين سر و صدا ميباشد.

ورق کامپوزیت آلومینیوم
ورق کامپوزیت آلومینیوم
ورق کامپوزیت آلومینیوم
ورق کامپوزیت آلومینیوم

سوالات متداول

مواد تشکیل دهنده ورق کامپوزیت آلومینیوم؟

یک پوسته آلومینیومی است که داخل آن با یک لایه فوم عایق که با پلی اتیلن یا پلی استایرن پوشیده شده تشکیل شده است .

ویژگی ورق کامپوزیت آلومینیوم چیست؟

، مقاوم در بربر ضربه، استحکام دارند، نصب آسان، مقاومت در برابر آتش و...

کاربرد ورق آلومینیوم کامپوزیت چیست؟

استفاده در نمای ساختمان، دکوراسیون داخلی و سقف کاذب، بیلبورردها و...

به این مطلب امتیاز دهید

عناوین اصلی مطلب

6 پاسخ

    1. سلام به شما وزن هر متر مربع ورق کامپوزیت به ضخامت بین ۵.۲ تا ۵.۵ کیلوگرم می باشد باز بستگی داره برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.02133115500

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب