ورق آلومینیوم فرم ذوزنقه

ورق آلومینیوم فرم ذوزنقه

ورق آلومینیوم فرم ذوزنقه

ورق آلومینیوم فرم ذوزنقه یک گزینه اقتصادی مناسب برای صنایع سرمایشی و گرمایشی بشمار می رود. برای سطح زیرین سردخانه های مواد غذایی جهت جلوگیری از هدر رفتن سرما محیط از این محصول استفاده می شود.

جهت افزايش مقاومت فيزيكي ورقها آنها را به اشكال مختلف از جمله ذوزنقه سينوسي و شادولاين فرم ميدهند. فرم ذوزنقه با بيشترين مقاومت و البته كمترين كار مفيد جهت پوشش ديوارها و سقفها مورد استفاده قرار ميگيرد. ورقهاي فرم دار قابليت رنگ شدن با رنگهاي پودري الكترو استاتیک كوره ای را دارد.

ورق ذوزنقه ای هم برای پوشش سقف و هم برای روکش دیوار استفاده می شود. آنها بسیار پایدار و قوی هستند. همراه با قیمت نسبتا پایین ، آنها را به یک مصالح ساختمانی بسیار محبوب و پرکاربرد، به ویژه در بخش تجاری و همچنین مناسب برای پروژه های ساختمانی تبدیل می کند.

به صورت آلومینیوم، ورق گالوانیزه و ورق گالوانیزه رنگ شده در ضخامت های مختلف تولید می شود. با سیستم رنگ آمیزی Coil Coating می توان آن را به رنگ دلخواه رنگ آمیزی کرد. ورق های ذوزنقه ای که امکان استفاده با عایق یا بدون عایق (تک لایه) را فراهم می کند، بدون هیچ مشکلی با گستره وسیع گزینه های کاربری در ساختمان ها استفاده می شود.

ورق آلومینیوم فرم ذوزنقه
ورق آلومینیوم فرم ذوزنقه

مناطق استفاده از ورق ذوزنقه ای

تاسیسات صنعتی، فرودگاه، مراکز خرید، پارکینگ اتومبیل، ورزشی، استادیوم، اتاقک های هواپیما، ایستگاه های نفت، انبارها، پوشش سقف و نما
قبل از خرید ورق آلومینیوم ذوزنقه ای ، توجه به برخی خواص ضروری است. این خواص عبارتند از رسانایی، مقاومت در برابر خوردگی، چگالی، سختی و مقاومت در برابر ضربه. اول از همه، ورق های فلزی رسانای حرارتی هستند. بنابراین، ورق هایی با رسانایی کم برای عایق کاری ایده آل هستند، در حالی که ورق هایی با رسانایی بالا در کاربردهایی مانند تبرید استفاده می شوند. ثانیاً، در نظر گرفتن چگالی صفحه فلزی ضروری است زیرا تعیین می کند که یک جزء از یک اندازه خاص چقدر وزن دارد. این ویژگی در صنعت هوافضا و خودروسازی، جایی که وزن اهمیت دارد، حیاتی است.

مقاومت در برابر خوردگی ورق ذوزنقه ای آلومینیومی نیز ضروری است. این به این دلیل است که برخی از ورق های فلزی می توانند شرایط محیطی سخت را تحمل کنند در حالی که برخی دیگر نمی توانند. بنابراین، ورقی که انتخاب می کنید باید متناسب با نیاز شما باشد. ویژگی دیگری که باید مقاومت در برابر ضربه را در نظر گرفت. اگر احتمال دارد ورق در معرض برخورد شدید و شوک قرار گیرد، باید یکی را انتخاب کنید که مقاومت بالایی داشته باشد. علاوه بر این، سختی فلز نیز اهمیت دارد زیرا توانایی ورق را برای مقاومت در برابر فشار وارد شده بر سطح آن تعیین می کند. سه نوع سختی وجود دارد. راکول، برینل و ویکرز. بنابراین، صفحه فلزی که انتخاب می کنید باید سختی مورد نیاز شما را داشته باشد.

اگر نیاز به خرید عمده ورق ذوزنقه آلومینیوم دارید بنابراین، می توانید سفارشی سازی را انجام دهید. ما می توانیم طیف وسیعی از ورق آلومینیوم و پروفیلی برای سقف و دیوار را در طول ها و رنگ های مختلف به شما پیشنهاد دهیم برای اطلاع از قیمت ورق آلومینیوم ذوزنقه ای تماس بگیرید. 02133115500   02156715210

چندین مزیت به نفع استفاده از ورق ذوزنقه ای شکل عبارتند از:

 • هزینه های تولید پایین، هزینه های خرید مربوطه را تضمین می کند.
 • وزن کم کار با صفحات ذوزنقه ای را نسبتاً آسان می کند.
 • عناصر ساختمانی را می توان بدون تلاش زیاد ذخیره و حمل کرد.
 • مواد با کیفیت بالا مقاومت در برابر آب و هوا و عمر طولانی را تضمین می کند.
 • مونتاژ صفحات ذوزنقه ای پیچیده نیست و معمولا با کمی مهارت دستی بدون مشکل موفق می شود.
 • عناصر ساختمانی بزرگ و با اندازه مناسب، پیشرفت سریع ویژه ای را هنگام بستن ورق ها تضمین می کنند.
ورق آلومینیوم فرم ذوزنقه
ورق آلومینیوم فرم ذوزنقه

ورق ذوزنقه ای از پایداری بالایی برخوردار است

ورق های ذوزنقه ای پایدار هستند. حتی با ضخامت مواد نسبتاً کوچک، بنابراین ظرفیت تحمل بار نسبتاً بالایی دارند. این واقعیت آنها را به انتخاب خوبی تبدیل می کند، به خصوص زمانی که یک ساختار مستحکم و قوی مورد نیاز است.

ورق ذوزنقه ای به عنوان مصالح ساختمانی 

ورق ذوزنقه ای در بسیاری از کاربردها استفاده می شود. از آنها می توان برای پوشش سقف و همچنین روکش دیوار و سقف استفاده کرد. به طور خاص، ورق های ذوزنقه ای اغلب در ساخت ساختمان های صنعتی و انبارها استفاده می شوند، جایی که اغلب در ترکیب با اسکلت فلزی استفاده می شوند.

به دلیل پایداری بالا و نصب سریع، آنها به ویژه برای دیوارها و سقف های بزرگ محبوب هستند. در واقع حداقل برای ساختمان های صنعتی، ورق های ذوزنقه ای از جمله پرکاربردترین مصالح برای پوشش سقف بدون توجه به اندازه سقف هستند.

ورق ذوزنقه ای برای ساخت و ساز مسکونی

در بخش خصوصی، ورق ذوزنقه ای به عنوان یک مصالح ساختمانی ارزان، مقاوم در برابر آب و هوا و آسان برای حمل و نقل برای سقف سوله های باغ و در میان سایر موارد، از محبوبیت زیادی برخوردار است.

 چگونه از تراکم در ورق های ذوزنقه ای جلوگیری کنیم

برای مدت طولانی، ورق های ذوزنقه ای به عنوان یک مصالح ساختمانی کاملاً محبوب نبودند، زیرا تشکیل تراکم روی آنها یک نقص در نظر گرفته می شد. این دیدگاه هنوز هم امروزه به طور گسترده ای وجود دارد. با این حال، مشکل فرضی تراکم را می توان به راحتی با استفاده از یک پوشش ضد تراکم حل کرد.

عایق پشمی به سطح زیرین ورق ذوزنقه ای چسبیده است و قادر است مقدار معینی از آب متراکم را جذب کند. به شرطی که تهویه مناسب ساختمان مربوطه فراهم شود، رطوبت جذب شده توسط پشمک می تواند به سادگی تبخیر شود و بنابراین می توان از تشکیل نامطلوب تراکم بر روی ورقه های ذوزنقه ای جلوگیری کرد.

فلیس ضد تراکم به عنوان عایق صدا بر روی ورق ذوزنقه ای شکل

به هر حال، فلیس ضد تراکم نه تنها از تشکیل تراکم روی ورق ها جلوگیری می کند. علاوه بر این، عایق دارای اثر جذب صدا نیز هستند و بنابراین کاهش قابل توجهی در سر و صدا را برای مثال هنگام بارندگی تضمین می کنند.ورق های ذوزنقه ای شکل را پیچ کنید تا آنها را آب بندی کنید.

ورق آلومینیوم با فرم ذوزنقه
ورق آلومینیوم با فرم ذوزنقه

 ورق های ذوزنقه ای از چه فلزی ساخته شده اند؟

ورق ذوزنقه ای شکل فقط اطلاعاتی در مورد شکل ورق ها می دهد. با این حال، اجازه نمی دهد تا در مورد موادی که از آن ساخته شده اند، نتیجه گیری شود. این به این دلیل است که ورق های ذوزنقه ای هم از آلومینیوم و هم از فولاد ضد زنگ ساخته می شوند.

هر دو نوع فلز دارای مزایا و معایب فردی هستند. به عنوان مثال، آلومینیوم به دلیل وزن نسبتا کم آن ارزش ویژه ای دارد. در نتیجه، ورق های ذوزنقه ای آلومینیوم به طور طبیعی بسیار سبک تر از ورق های فولادی با همان اندازه و ضخامت هستند.

با این حال، این لزوما به این معنی نیست که آلومینیوم اساساً فلز بهتری است. در واقع ورق های ذوزنقه ای شکل فولادی نیز دارای خواص مختلفی هستند که می تواند آنها را به انتخاب مناسبی برای پروژه های مختلف ساختمانی تبدیل کند.

به عنوان مثال، فولاد بسیار پایدار است، به این معنی که فواصل بسیار زیاد بین دو لت یا تیرهای زیرسازی را می توان با ورق های ضخیم کافی پل زد. علاوه بر این، ورق های فولادی ذوزنقه ای شکل کمتر منبسط می شوند. این همچنین می تواند تأثیر مثبتی بر توسعه نویز داشته باشد.

ورق ذوزنقه ای در رنگ های مختلف

ورق های ذوزنقه ای البته به هیچ وجه تنها به رنگ فلزی که از آن ساخته شده اند در دسترس نیستند. آنها همچنین در بسیاری از رنگ های دیگر مانند سبز تیره، آنتراسیت یا قرمز آجری موجود هستند.

بنابراین، به عنوان یک قاعده، بدون هیچ مشکلی می توان ورقه های ذوزنقه ای را پیدا کرد که با سلیقه خود فرد مطابقت داشته باشد و با ظاهر بقیه ساختمان یا محیط هماهنگ باشد.

هنگام خرید ورق ذوزنقه ای به چه نکاتی توجه کنیم؟

البته توجه به نکات خاصی در خرید ورق ذوزنقه ای بسیار مهم است. این تنها راه برای اطمینان از مناسب بودن ورق ها برای پروژه مورد نظر و عدم وجود مشکل غیر ضروری در حین یا پس از نصب است.

هنگام انتخاب ورق مناسب برای یک پروژه ساختمانی خاص، آنچه که عرض دهانه نامیده می شود نقش تعیین کننده ای دارد. این اطلاعات در مورد مسافتی که می تواند توسط ورق ذوزنقه ای بدون نیاز به اتصال تکیه گاه اضافی برای اطمینان از پایداری کافی پوشش داده شود، ارائه می دهد.

علاوه بر این، البته بادهای قوی و بارش برف احتمالی نیز نشان دهنده بار اضافی احتمالی برای ورق ذوزنقه ای است. بنابراین، برای استفاده در فضای باز، مناطق مختلف بار باد و برف باید در نظر گرفته شود.

ورق آلومینیوم فرم ذوزنقه
ورق آلومینیوم فرم ذوزنقه

ظرفیت بارگذاری ورق ذوزنقه ای با عوامل زیر تعیین می شود:

 • مواد (فولاد از آلومینیوم انعطاف پذیرتر است.)
 • ضخامت ورق (هرچه ورق ضخیم تر باشد، معمولاً انعطاف پذیرتر است.)
 • عمق پروفیل (هرچه نمایه عمیق تر باشد، ورق ذوزنقه ای قوی تر است.)

ورق ذوزنقه ای با کیفیت و ارزان را از فروشگاه آلومینیوم باقرزاده خریداری کنید 02133115500

اگر برای پروژه ساختمانی خود به دنبال ورق ذوزنقه ای هستید دقیقا با ما همراه هستید. زیرا در فروشگاه باقرزاده ما ورق های ذوزنقه ای با کیفیت بالا را پیدا می کنید که می توانید به راحتی آنها را آنلاین سفارش دهید و تحویل بگیرید.

البته، هنگام خرید از ما می توانید روی کیفیت عالی محصول با قیمت پایین و همچنین خدمات عالی به مشتریان حساب کنید. بنابراین مطمئن هستیم که از خرید ورق ذوزنقه ای از فروشگاه ما رضایت کامل خواهید داشت.

ورق آلومینیوم ذوزنقه از چه فلزی ساخته شده است؟

ورق آلومینیوم فرم ذوزنقه هم از آلومینیوم وهم از فولاد ضد زنگ ساخته شده است.

هنگام خرید ورق آلومینیوم ذوزنقه به چه نکاتی باید توجه کرد؟

از مناسب بودن ورق ها نسبت به پروژه خود و نصب آن توجه کنید.

مزایای ورق آلومینیوم با فرم ذوزنقه

وزن کم، کیفیت بالا و مقاومت در برابر آب و هوا، هزینه های تولید پایین و...

به این مطلب امتیاز دهید

عناوین اصلی مطلب

6 پاسخ

 1. ببخشید چطور میتونم عمده سفارش بدم و اینکه چقدر قیمتش تغییر میکنه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   شما میتونید برای سفارش به صورت عمده و اطلاع از قیمت نهایی با این شماره تماس بگیرید 02156715210

  1. سلام دوست عزیز
   شما میتونید با این شماره تماس بگیرید و قیمت لحظه ای آلومینیوم را اعلام میکنند.02133115500

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب