قیمت میلگرد آلومینیومی

میلگرد آلومینیومی

میلگرد آلومینیومی :در ساختمان سازی از مصالح مختلفی استفاده میشود که هر کدام از آنها با توجه به جنس و ویژگی هایی که دارند به یک نحوی بر روی کیفیت سازه اثر میگذارند. یکی از این مصالح مورد استفاده در ساختمان سازی فلز ها هستند که یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین نوع آنها فلز آلومینیوم است. میتوان گفت فراورده های فلز آلومینیوم در ساختمان سازی نقش پررنگی را ایفا میکنند که از جمله آنها میتوان به انواع پروفیل ها به ویژه پروفیل سبک، میلگرد، آلومینیوم و ورق آلومینیوم برای ساخت سقف های کاذب یا تزیین نما ساختمان اشاره کرد.

میلگرد آلومینیوم جز یکی از فراورده های فلز آلومینیوم بوده و یکی از دلایل استفاده از ان در ساختمان سازی استحکام بالا آن و مقاومت آن در برابر خوردگی است. میلگرد آلومینیوم تماما از جنس آلومینیوم نیست بلکه بسته به محلی که قرار است مورد استفاده قرار بگیرد و نیاز مشتریان آلیاژ های مختلفی با درصد های مختلف با آن ترکیب میشود. شما می توانید برای اطلاع از قیمت و خرید میله آلومینیومی با پارس آلومینیوم باقرزاده تماس بگیرید 02133115500

میلگرد آلومینیومی
میلگرد آلومینیومی

خواص و ویژگی های میلگرد آلومینیومی

مقاوم در برابر خوردگی:

آلومینویم از جمله فلز هایی است که در برار خوردگی و زنگ زدگی از مقاومت بالایی برخوردار است و همین ویژگی به فراورده های آن نیز به ارث رسیده. طبق این ویژگی میتوان گفت میلگرد آلومینیوم میتواند یکی از بهترین انتخاب ها در ساختمان در ساختمان سازی به ویژه در محیط های مرطوب است.

هزینه مناسب تر:

فلز آلومینویم در مقایسه با سایر فلز های هم رده خودش از قیمت مناسب تری برخوردار است. استفاده از فراورده های فلز آلومینیوم در ساختمان سازی در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه ها خواهد شد.

قابلیت ماشین کاری و شخصی سازی:

یکی از ویژگی های میلگرد آلومینیوم این است که شما بعد از تهیه آن میتوانید به وسیله ماشین کاری و رنگ کردن، آن را به هر شکلی که دوست دارید شکل دهید و شخصی سازی کنید.

وزن پایین:

این فراورده های آلومینیومی بسیار سبک میباشد اما این ویژگی آن باعث کاهش میزان میزان مقاومت آن نشده بلکه میلگرد آلومینیوم نسبت به سایر محصولات مشابه از مقاومت بالاتری در عین سبک تر بودن برخووردار است.

علاوه بر ویژگی های ذکر شده در با میلگرد آلومینیوم میتوان گفت این فراورده آلومینیومی دارای رسانای حرارتی  بالا، رسانایی الکتریکی و قابلیت انعطاف پذیری نیز است.

انواع ملیگرد آلومینیومی

میلگرد آلومینیوم آلومینیومی به دو دسته میلگرد آلومینیوم ساده و میلگرد آلومینیوم آجدار گروه بندی میشوند که در ادامه به برسی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

میلگرد آلومینیومی ساده:

میلگرد آلومینیوم ساده یکی از انواه میلگرد های آلومینیومی میباشد که کاربرد زیادی در ساختمان سازی ندارد و اکثرا از آن برای جوشکاری و آهنگری در ساخت راه ها و جاده ها و باند فرودگاه ها استفاده میشود.

میلگرد آلومینیومی ساده به علت اینکه از مقاومت پایین تری نسبت به میلگرد آلومینیوم آجدار برخورد است در ساخت بنا های مختلف، پل ها و سایر سازه های سنگین مورد استفاده قرار نمیگیرد.

میلگرد آلومینیومی آجدار:

اکثر ما هنگامی که از کنار ساختمان های در حال ساخت عبور میکنیم متوجه وجود میگرد هایی جلو بنا میشیم که در ساخت ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند. این میلگرد ها میلگرد آلومینیومی آجدار هستند که کاربرد زیادی در ساختمان سازی دارند.

یکی از ویژگی های بارز میلگرد آلومینیومی اجدار وجود داشتن برآمدگی بر روی سطح است که باعث کاهش لغزندگی آنها و به خوبی قرار گرفتن آنها در کنار بتن میشود.

داشتن مقاومت بالا در کنار سایر ویژگی های میلگرد آلومینیومی اجدار باعث تمایل بیشتر  اکثر تهیه کنندگان به تهیه میلگرد آلومینیوم آجدار به علت با کیفیت تر بودن بنا در انتها بیشتر است.

ویژگی های میلگرد آلومینیومی آجدار

انعطاف پذیری بالا بدون ترک خوردگی و شکستگی:

میلگرد آلومینیوم آجدار دارای انعطاف پذیری بالایی است به طوری که بدون شکستگی یا ایجاد ترک به راحتی در درجه های مختلف خم میشود.

پیوستگی خوب با سیمان:

میلگرد آلومینیومی آجدار به علت وجود آج هایی که بر روی بدنه خود دارد به راحتی در کنار سیمان یا بتن قرار میگیرد و باعث ترک خوردگی سیمان یا بتن نمشود همین ویژگی آن باعث شده در ساخت ستون های بنا از میلگرد آلومینیوم آجدار استفاده شود.

وزن پایین در عین مقاومت بالا:

میلگرد آلومینیوم آجدار بسیار سبک میباشد که این ویژگی به علت این است که میلگرد آلومینیوم آجدار یکی از فراورده های فلز آلومینیوم است. در عین پایین بودن وزن میلگرد آلومینیومی آجدار  از مقاومت بالایی برخورد دار است.

میلگرد آلومینیوم آجدار معمولا بصورت دسته ایی تهیه میشود و قیمت آن بر اساس وزن محاسبه میشود. برای اطلاع از قیمت میلگرد آلومینیوم آجدار از طریق شماره های زیر با ما در تماس باشید.

قیمت تهیه میلگرد آلومینیومی:

برای تخمین هزینه برای تهیه میلگرد آلومینیوم  یکی از عومل تاثیرگذار قیمت روز آهن بر حسب کیلوگرم است. سایر هزینه ها بستگی به میزان قطر میلگرد آلومینیوم تهیه شده، نوع آن و تعداد دسته های تهیه شده دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

عناوین اصلی مطلب

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب