قیمت آلومینیوم در سال جدید

قیمت آلومینیوم در سال جدید

روند رشد قیمتی آلومینیوم

قیمت آلومینیوم در سال جدید: با توجه به اینکه، آلومینیوم در عصر امروزی از کاربرد‌های فراوانی برخوردار است و یک فلز پرکاربرد در دنیای صنعتگران به حساب می‌آید. بی شک، قیمت و تغییرات آن نیز برای بسیاری از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران مهم و موثر است.

آلومینیوم به عنوان یک فلز منحصر به فرد در دنیای امروزی شناخته شده است و بیشتر در صنایع مهندسی و ساخت و ساز مورد استفاده قرار میگیرد. از ویژگی های بارز آن میتوان به، سبک وزنی، مستحکمی، مقاومت بالا و دیگر موارد اشاره کرد.

علاوه بر آن، مهم ترین ویژگی آن بازیافتی بودن این فلز است که آن را خاص نشان داده، زیرا به محیط زیست کمترین آسیب را میرساند و همچنین در سال های زیاد بدون پوسیدگی میتواند کار کند.

اگر تا اینجای مقاله با ما همراه بودید، مطمئنا قیمت و روند تغییرات آن برای شما مهم بوده است . پس همراه ما باشید تا در ادامه، درباره روند تغییرات، عوامل تغییرات و قیمت های پیش بینی شده، صحبت کنیم تا  بتوانید برای آینده یک تصمیم درست برای کار خود بگیرید.

با توجه به اقتصاد کنونی جامعه، تمامی قیمت ها در هر زمینه ای، ثانیه ای قابل تغییر است حتی برای یک اقتصاد دان نیز پیش بینی دقیق آلومینیوم، دشوار است. با این حال، ما در ادامه درباره عوامل موثر بر تغییرات قیمت رشد آلومینیوم اطلاعاتی به شما خواهیم داد.

برای اطلاع لحظه ای انواع آلومینیوم می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید 02133115500

 

قیمت آلومینیوم در سال جدید
قیمت آلومینیوم در سال جدید

چه عواملی بر قیمت آلومینیوم تاثیر میگذارد؟

در این عصر, عوامل مختلفی در روند قیمت ها تاثیر گذار هستند که در ادامه با مهم ترین فاکتور ها آشنا خواهیم شد:

قیمت مواد اولیه

مهم ترین فاکتور تاثیر گذار در قیمت آلومینیوم، مبلغ مواد اولیه میباشد که در اصل میتوان با دانستن این هزینه ها، قیمت کل را تمام شده فرض کرد. مواد اولیه موجود در این فلز، نیکل، کروم میباشند که تاثیر اساسی در هزینه های آهن دارند.

در نهایت کار، قیمت ها روی آلومینیوم تاثیر خود را میگذارند. زیرا، درون ضایعات آهن مواد باارزشی وجود دارد که آلومینیوم براساس آن تولید میشود و به طور غیر مستقیم، قیمت ها روی هم تاثیر میگذارند.

تولید فلز آلومینیوم

برای اینکه بتوان این فلز را تهیه کرد، نیاز به انرژی زیادی است. از آنجایی که شما نمیتوانید آلومینیوم را به طور خالص در طبیعت پیدا کنید، باید از سنگ های معدن استفاده کرد تا آنها را با فرآیند شمیایی تبدیل به فلز نمود. تمامی این موارد نیاز به یک سری وسایل و انرژی ها است که بسیار هزینه بر بوده.

برق مصرف شده

هزینه فلز آلومینیوم به قیمت و دسترسی پذیری برق نیز وابسته است. با توجه به تخمین های زده شده، هزینه برق 30 درصد از قیمت آلومینیوم را تشکیل میدهد. در واقع، 2 درصد از انرژی مصرف شده در جهان، صرف تولید آلومینیوم میشود. به این دلیل که، برای تولید آلومینیوم به بوکسیت های فراوانی نیاز است و میزان زیاد ولت در ساعت نیز مصرف میشود، به همین علت هزینه برق مصرف شده در قیمت آلومینیوم موثر است.

تغییرات صنایع

همان طور که میدانید، آلومینیوم در بسیاری از صنایع کاربرد دارد و مورد استفاده قرار میگیرد. صنایع مختلفی نظیر: ساخت و ساز، هوافضا، خودروسازی، ماشین آلات و دیگر موارد از این فلز استفاده میکنند. به همین علت، با تغییر و پیشرفت در هر یک از این صنایع، ممکن است روند استفاده از فلزات هم تغییر یابد.

 

قیمت آلومینیوم در سال جدید

رویدادهای جهانی

اگر کارخانه های تولید برق و یا حتی آلومینیوم، با مشکلاتی رو به رو شوند، مسلما در روند تولید و قیمت این فلز تغییراتی رخ میدهد. هنگامی که تولیدات به حد نصاب رسیده باشد، قیمت ها به حالت طبیعی خود رسیده و مناسب است اما وقتی که، تولیدات کم باشد، به طور خودکار قیمت فلزات رو به رشد خواهد بود.

تورم های کشور

امروزه اکثر کشورها با مشکلاتی نظیر تورم مواجه هستند که کشور های رو به رشد و پیشرفت را به نابودی میرساند. هنگامی که نیروی کار ارزان و مبلغ تولیدات پایین می آید، به طور خودکار، کشورها در زمینه ها اقتصادی پسرفت میکنند. همچنین، با بالا رفتن تورم، قیمت این فلز نیز بر اساس واحد پولی مورد نظر، افزایش پیدا میکند.

هزینه حمل و نقل

پس از موارد گفته شده، هزینه های حمل و نقل مواد اولیه بین کارخانجات نیز در روند هزینه ها، تاثیر گذار است. علاوه بر هزینه مسافت، قیمت نفت و انرژی هم بر هزینه حمل و نقل افزوده میشود و در نهایت، در قیمت آلومینیوم هم تاثیر میگذارد.

پیش بینی قیمت آلومینیوم

در اصل، قیمتی که در ایران گفته میشود، براساس قیمت جهانی آلومینیوم محاسبه میشود. بنابراین، باید قیمت نهایی جهانی را بررسی کرد. بر اساس گزارشات، آلومینیوم تا کنون، حدود 2800 دلار بوده. با این حال، تقاضای آلومینیوم در جهان هر روزه، در حال  پیشرفت است و تقاضا کنندگان بیشتر  و بیشتر میشوند. گرچه کشور چین، حدود 50 درصد از این فلز را تولید میکند، باز هم مقدار آن کم است.

براساس تجربه، اگر مقدار تولیدی نسبت به تقاضا کننده ها کم باشد، مسلما هزینه این فلز بیشتر میشود. با این حال، پیش بینی میشود قیمت آلومینیوم در سال های جاری بالا بماند. چرا که صنعت خودروسازی، مهم ترین تقاضا کننده به حساب می آید و هر سال، استفاده خود را از این فلز بیشتر میکند.

علاوه بر موارد گفته شده، در کشور ما مشکلات دیگری نظیر: تورم و نرخ ارز نیز وجود دارد که باعث میشود قیمت آلومینیوم بیشتر شود. در نهایت، انتظار میرود قیمت آلومینیوم تا چند سال آینده، رو به بالا پیش رود.

نتیجه گیری

با توجه به نرخ بازار، قیمت آلومینیوم به ازای هر کیلوگرم از 150000 تومان شروع میشود و احتمال میرود این قیمت ثابت و یا رو به افزایش باشد. در هر صورت، از قیمت آن کاسته نمیشود. باز هم،برای پیش بینی دقیق هیچ منطقی وجود ندارد و ممکن است قیمت ها روند نزولی خود را پیش بگیرند. اگر قیمت آلومینیوم در کسب و کار شما تاثیر میگذارد، بهتر است از سایت اخبار را دنبال کنید.

سوالات متداول

آیا قیمت آلومینیوم کاهش پیدا میکند؟

با توجه به گزارشات، امکان پایین آمدن قیمت کم است.

چه عواملی بر قیمت آلومینیوم تاثیر میگذارد؟

عواملی نظیر: نرخ ارز، تورم، هزینه مواد اولیه و دیگر موارد تاثیر مستقیمی میگذارد.

به این مطلب امتیاز دهید

عناوین اصلی مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب