ورق کامپوزیت ضد حریق

ورق کامپوزیت ضد حریق

ورق کامپوزیت ضد حریق و یا همان ورق کامپوزی FR از جمله ورق‌های مورد استفاده در ساختمان سازی به جهت افزایش ایمنی ساختمان در برابر آتش سوزی و حریق می‌باشد. این نوع از ورق‌های کامپوزیت آلومینیومی با قابلیت انعطاف پذیری بالا از مقاومت بالایی در مقابل شرایط جوی مختلف و اشعه فرابنفش همچنین باران‌های اسیدی از خود نشان می‌دهند. ورق‌های نسوز به دو دسته تقسیم بندی می‌شوند. ورق کامپوزیت با گرید A هسته با خلوص 88 الی 90 درصدی هیدروکسید آلومینیوم و هیدروکسید منگنز با کمترین میزان گازهای سمی و بدون ذره‌های حامل حریق  می‌باشد.گرید B هسته خلوص 45 الی 55 درصدی را شامل می‌شود.

محدود کردن احتمال آتش‌سوزی، به‌ویژه در مکان‌هایی با تراکم جمعیتی بالا، به‌عنوان مثال در پایانه های حمل‌ونقل، پایانه‌های فرودگاه، کلینیک‌های پزشکی، مدارس، و سازه‌های مرتفع امری ضروری و مهم است. مدیران و مالکان این ساختمان ها ملزم به رعایت دستورالعمل های دقیق برنامه ریزی شده برای ایمن سازی ساکنان و مهمانان هستند اما رعایت صحیح همین دستور العمل ها برای جلوگیری از آتش سوزی، نیاز به دانش انتخاب مصالح دارد. یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی موثر در کاهش احتمال آتش سوزی، ورق کامپوزیت آلومینیوم ضد حریق است که میتواند در هنگام آتش سوزی از سرایت آتش به نقاط دیگر جلوگیری کرده و مانع خرابی ها و آسیب های بسیار شود.

امنیت ساکنین یک ساختمان تا حد زیادی به استفاده از نوع صحیح اقلام و مصالح بستگی دارد، و بیشترین توجه را باید در زمان ارزیابی و انتخاب ورق کامپوزیت ضد حریق به منظور کاهش خطر ناشی از آتش سوزی انجام داد. درک تضاد بین رتبه بندی آتش و بازدارندگی آتش در انتخاب مواد ضروری است. هر موادی می‌تواند سطحی از رتبه‌بندی آتش داشته باشد، اما واقعاً مقاوم در برابر آتش نیست. به این معنا که هیچ موادی وجود ندارد که به طور کامل نسوز باشد و به هیچ وجه آتش نگیرد اما ورق کامپوزیت آلومینیوم ضد حریق میتواند تا حد بسیار بالایی در مقابل آتش مقاومت کند.

در زیر قابل توجه ترین ویژگی های ورق کامپوزیت ضد حریق شرح داده شده است.
به این مطلب امتیاز دهید

عناوین اصلی مطلب

6 پاسخ

  1. سلام علی عزیز
   بله، مجموعه گستر آلومینیوم به سراسر کشور ارسال دارد. برای دریافت اطلاعات بیش تر می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

  1. سلام سجاد عزیز
   بله امکان خرید عمده ورق آلومینیوم در مجموعه گستر آلومینیوم وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیش تر با کارشناسان ما در گسترآلومینیوم در تماس باشید.

  1. سلام اهورا عزیز
   ورق‌های آلومینیوم مجموعه ما تولید کارخانه ‌های المهدی،ایرالکو،سالکو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب