شمش آلومینیوم 99/7

شمش آلومینیوم 99/7

شمش 99/7

شمش آلومینیوم 99/7 یکی از پرمصرف ترین آلیاژهایی است که به عنوان مواد اولیه در صنایع مختلف استفاده می شود. این آلیاژ پس از آهن، دومین فلز پرمصرف در دنیا است. کاربردها و خواص زیاد این محصول باعث شده است که توسط صنعت گران زیادی مورد استفاده قرارگیرد. شکل پذیری راحت، قابلیت بازیافت چندین باره، سبکی و … برخی از خواص مهم ورق های آلومینیوم هستند. گستر آلومینیوم یکی از مجموعه های معتبر و فعال در زمینه پخش انواع ورق آلومینیوم و شمش آلومینیوم است. اگر برای واحد تولیدی خود به دنبال آلومینیوم با کیفیت هستید، با ما از طریق شماره 02133115500 تماس بگیرید. همچنین می توانید پیش از خرید از تمامی اقلام مورد نظر مثل قیمت ورق آلومینیوم و قیمت ورق پلی کرافت آلومینیوم استعلام قیمت بگیرید.

 

شمش آلومینیوم 99/7
شمش آلومینیوم 99/7

شمش آلومینیوم 99/7 چرا مهم است

آلومینیوم 99/7 به مقداری از آلومینیوم اشاره دارد که در آن خلوص آلومینیوم 99.7 درصد است. این یعنی در هر 100 واحد آلومینیوم موجود در شمش، 99.7 واحد آن آلومینیوم خالص است و مابقی از ترکیب دیگر عناصر است. خلوص بالای آلومینیوم در شمش 99/7 باعث می‌شود که دارای خواص مکانیکی، خوردگی و الکتریکی بسیار خوبی باشد. مقاومت خوب در برابر خوردگی، خلوص بالا، وزن سبک، انعطاف پذیری و … برخی از ویژگی های مهم این آلیاژ است.

آلومینیوم 99/7 به عنوان یک آلیاژ آلومینیومی با خلوص بالا، در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، در صنایع هوافضا، خودروسازی، الکترونیک، ساختمان‌سازی، بسته‌بندی و صنایع فرم‌دهی از آن استفاده می‌شود. همچنین، قابلیت بازیافت و تبدیل مجدد به فلز آلومینیوم، این آلومینیوم را به یکی از مواد بازیافت‌پذیر و محبوب در صنایع تبدیل کرده است.

نحوه تولید شمش 99/7

مراحل تولید شمش آلومینیوم 99/7 شامل فرآیندهای مختلفی است. ابتدا بوکسیت یا سنگ معدن آلومینیوم، که ماده اولیه اصلی برای تولید آلومینیوم است از معدن استخراج می شود. بوکسیت استخراج شده به طور فیزیکی و شیمیایی پیش‌پردازش می‌شود. این مرحله شامل شستشو، خرد کردن، خشک کردن و غربال‌بندی بوکسیت است. در این مرحله، بوکسیت پیش‌پردازش شده به آلومینیوم مایع تبدیل می‌شود. بوکسیت در یک محفظه الکترولیزی با استفاده از الکترودهای کربنی یا گرافیتی قرار می‌گیرد. جریان الکتریکی از طریق الکترودها عبور می‌کند و آلومینیوم از بوکسیت جدا می‌شود. آلومینیوم مایع حاصل از مرحله الکترولیز، نسبتاً خلوص بالایی دارد اما همچنین شامل املاح و آلاینده‌های دیگری است.

در این مرحله، آلومینیوم تصفیه می‌شود تا خلوص بیشتری بدست آید. این تصفیه می‌تواند شامل فرآیندهای مختلفی مانند رسوب‌گیری، الکترولیز مجدد و جذب یون‌ها باشد. پس از تصفیه، آلومینیوم مایع به صورت گرم و در قالب‌های مختلف ریخته می‌شود. این قالب‌ها می‌توانند به صورت شمش یا بلوک‌های آلومینیوم باشند. در این مرحله، آلومینیوم خنثی می‌شود و در آن شکل نهایی خود سرد می‌شود. پس از ریخته‌گری، شمش‌ها یا بلوک‌های آلومینیوم تولید شده به عملیات پس از ریخته‌گری می‌پردازند. این عملیات شامل ماشین‌کاری، تراشکاری، سطح‌دهی، آزمایش‌های کیفیت و برش است.

 

شمش آلومینیوم 99/7
شمش آلومینیوم 99/7

سخن پایانی و شمش آلومینیوم 99/7

همان طور که در بخش های قبلی ذکر شد و توضیح دادیم، شمش آلومینیوم 99/7 نوعی آلیاژ است که درصد آلومینیوم به کار رفته در آن، 99/7 درصد است. مابقی آلیاژهای موجود در آن، به کاربرد شمش آلومینیوم بستگی دارد. این نوع از شمش ها به خاطر خلوص بالایی که دارند، در صنایع حساسی مانند صنعت خودروسازی، صنعت هوا و فضا، صنعت بسته‌بندی، ساختمان‌سازی، الکترونیک و … به کار می روند. آلومینیوم 99/7 قابلیت بازیافت و تبدیل مجدد به فلز آلومینیوم را نیز دارد. این ویژگی آن را به یکی از مواد بازیافت‌پذیر محبوب در صنایع تبدیل کرده است. این آلومینیوم پس از استفاده قابلیت بازیافت دارد و می‌تواند مجدداً در فرآیندهای تولید آلومینیوم مورد استفاده قرار گیرد

گستر آلومینیوم یکی از مراکز عرضه انواع مختلف ورق آلومینیوم و شمش آلومینیوم است. اگر می خواهید از یک مشاوره تخصصی پیش از خرید بهره مند شوید و همچنین از قیمت محصولات پیش از خرید مطلع شوید، با شماره 02133115500 تماس بگیرد.

سوالات متداول

چرا شمش آلومینیوم 99/7 یکی از پرفروش ترین محصولات آلومینیومی است؟

این آلومینیوم به دلیل خلوص بالا و ویژگی‌های مکانیکی و فیزیکی مناسب، در بسیاری از بخش‌های صنعتی مورد تقاضا قرار می‌گیرد. می توانید از این خدمات بهره مند شوید.

کاربردهای شمش 99/7 در چه صنایعی است؟

برخی از کاربردهای رایج آن شامل صنایع خودروسازی، صنعت هوا و فضا، ساختمان‌سازی، صنایع الکترونیکی، بسته‌بندی و ساخت قطعات فلزی است.

راه های خرید از گستر آلومینیوم چه راه هایی است؟

تماس تلفنی، ارتباط بوسیله واتس اپ و یا خرید حضوری، راه های خرید انواع محصولات آلومینیومی از گسترآلومینیوم است.

به چه طریق می توانم از قیمت روز انواع محصولات آلومینیومی مطلع شوم؟

یکی از خدمات کاربردی گستر آلومینیوم، اعلام قیمت لحظه ای و به روز انواع محصولات آلومینیومی به مشتریان است. با شماره گیری تلفن 02133115500

به این مطلب امتیاز دهید

عناوین اصلی مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب