پروفیل آلومینیوم سنگین

پروفیل-آلومینیوم-سنگین

پروفیل از نظر لغوی به معنای مقطع ثابت و طول زیاد است که بنا به نوع خود در صنایع مختلف از جمله ساختمان سازی مورد استفاده قرار میگیرند. پروفیل ها در واقع محصولاتی با شکل و جنس های گوناگون هستند.پروفیل هایی به که به صورت قوصی تولید می شوند پروفیل های بسته و پروفیل هایی که به صورت لوله های خالی تولید میشوند پروفیل های باز و پروفیل هایی از جنس آهن یا آلومینیوم و… از جمله دسته بندی های پروفیل ها هستند که اگر از آلومینیوم ساخته شده باشند به آنها پروفیل آلومینیوم میگوییم.

اهمیت استفاده از آلومینیوم

به خاطر وزن سبک و مقاومت بالای آلومینیوم در برابر خوردگی، این نوع پروفیل ها در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. همین موضوع باعث شده تا پروفیل آلومینیوم براری استفاده در ساخت لوازم خانگی، خودرو، هاوپیما، قایق، ساختمان ها، ماشین آلات، تجهیزات الکترونیکی و انواع قطعات صنعتی مناسب باشد. در عین حال این محصولات به دلیل وزن سبک، مقاومت بالا در برابر خوردگی، انعطاف پذیری، زیبایی و قابلیت بازیافت، در صنایع مختلف و همچنین به عنوان بسته بندی ها، پنل ها، ریل ها، کانال ها، قاب ها و سازه های ساختمانی استفاده می شوند.

 

اهمیت-استفاده-از-آلومینیوم

 

انواع پروفیل آلومینیوم

پروفیل قوطی آلومینیومی

این پروفیل ها از رایج ترین انواع پروفیل ها هستند

پروفیل آلومینیومی مستطیلی

این پروفیل ها از نظر شکل و کاربرد با پروفیل های مربعی متفاوت هستند اما کاربرد های مختص و ویژه خود را دارا می باشند.

لوله های آلومینیومی

لوله های آلومینیومی به دلیل یکپارچگی ساختاری و جذابیت زیبایی شناخته شده اند.

 

انواع-پروفیل-آلومینیوم

مزایای پروفیت آلومینیومی

  • وزن سبک
  • نسبت به وزن دارای مقاومت بالا
  • مقاومت در برابر خوردگی
  • حمل و نقل راحت
  • انعطاف پذیری بالا
  • شکل پذیر
  • زیبا

معایب پروفیل آلومینیوم

  • پروفیل آلومینیوم رسانای خوبی برای گرما است و این میتواند در بعضی از موارد مشکل ساز باشد و عیب محسوب شود. برای مثال در فصل سرما باعث اتلاف فراوان انرژی میشود که برای جلوگیری از این امر نتایج نامطلوبی مانند از دست دادن زیبایی و یکنواختگی آلومینیوم به وجود می آید.
  • درست است که آلومینیوم مقاومت خوبی در برابر زنگ زدن دارد اما تیغه هایی که معمولاهمراه با آنها در ساخت درب و پنجره به کارمی رود از جنس این فلز نیستند و می توانند مقامتکل پروفیل را پایین بیاورند
  • خشک و بی روح بودن این فلز که موجب می شود بسیاری از طراحان ظاهر این فلز را برای طراحی منزل ها استفاده نکنند از دیگر عیب های این محصول است.

 پروفیل آلومینیوم ریلی

پروفیل آلومینیوم ریلی معمولا در معماری و اجزای ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع پروفیل آلومینیومی در ریل های درب کشویی و پنجره های آلومینیومی کاربرد دارد و در اندازه و شکل های مختلف ساخته می شوند.

پروفیل آلومینیوم ریلی به عنوان جزء مهمی در سیستم های ریلی و ریلی بندی استفاده می شوند. این پروفیل ها عموما از آلومینیوم با کیفیت و سبک ساخته شده اند و می تونند در انواع مختلفی از سیستم های ریلی به کار روند.

پروفیل آلومینیومی شیاردار

پروفیل شیاردار آلومینیوم یک نوع پروفیل آلومینیومی است که دارای شیارهایی در سطح آن است. این شیار ها معمولا به صورت مستطیلی ومربعی که در اندازه های اضلاع 20 تا 180 به صورت عمده کاربرد دارند و برای اتصال و انتقال بارها به صورت سیستماتیک استفاده می شوند. این نوع پروفیل ها به دلیل خواص مکانیکی و زیبایی ظاهری آلومینیوم، استحکام بالا، سبکی و مقاومت در برابر زنگ زدگی و زیان های احتمالی در مقایسه با فولاد و دیگر موارد ساختمانی، مورد استفاده قرار میگیرد.این پروفیل ها در ساختمان ها، خودرو ها، صنایع مختلف و سیستم های حمل و نقل استفاده می شود.

 

پروفیل-آلومینیومی-شیاردار

 

پروفیل شیاردارمهندسی

پروفیل های صنعتی شیاردار در حوزه های مهندسی بیشترین کاربرد را دارند. که به همین دلیل برخی پروفیل شیار دار آلومینومی صنعتی را به نام پروفیل مهندسی میشناسند. این نوع پروفیل آلومینیومی شیاردار میتوان برای ساخت استراکچر دستگاه های پرینتر سه بعدی، cnc، لیزر و… استفاده کرد.

قیمت پروفیل آلومینیوم شیاردار مهندسی

قیمت این محصول بسته به قطر و ارتفاع و سطح مقطع آن متفاوت اس. ما در جدول زیر شما با رنج قیمتی آنها آشنا خواهیم کرد.

شیار سایز قیمت به تومان
6mm 20*20 105,800
8mm 120*15 807,100
10mm 40*80 945,500
10mm 22.5*180 2,025,600

در این مقاله ما سعی به معرفی و بررسی پروفیل آلومینیوم به عنوان یکی از پرکاربردترین مقاطع فلزی در بازار متمرکز شویم و به کاربردها و ویژگی‌های آن بپردازیم. حالا که در خصوص یکی از انواع پروفیل، اطلاعات بیشتری کسب کردید می‌توانید با خیال راحت در خصوص انتخاب بهترین مقطع برای پروژه خود اقدام کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

عناوین اصلی مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب