ورق آلومینیوم عایق کاری

ورق آلومینیوم عایق کاری یا پلی کرافت در مخازن و لوله ها

ورق آلومینیوم عایق کاری : این نوع از محصولات آلومینیومی از آلیاژهای ۱۲۰۰-۳۱۰۵-۳۰۰۳-۵۰۱۰-۱۱۰۰ تشکیل شده است.

دلیل انتخاب این آلیاژها مقاومت آنها در در برابر خوردگی میباشد که خاصیت مکانیکی خوبی در اونواع سختی h19 و h14 از خود نشان میدهند.

در گستر آلومینیوم فقط از آلیاژ های معین در تولید رول ها و تولیدات مختلف آلومینیومی استفاده میشود. در بازار آلومینیوم ها از نظر کیفیت در درجه بندی های متفاوتی قرار میگیرند که اگر به فکر جنس مرغوب با طول عمر بالا هستید هرگز آلومینیوم های بی کیفیت توصیه نمیشود. چرا که این آلومینیوم ها در مرور زمان دچار فرسودگی شده و کیفیت خود را از دست میدهند.

ورق آلومینیوم عایق کاری

انواع ورق آلومینیوم عایق کاری

تولیدات آلومینیومی در دسته بندی ورق عایق کاری یا پلی کرافت در سه نوع صاف، کرکره درشت، کرکره ریز وجود دارد.

رول هایی که به صورت کرکره شده یافت میشوند از رول هایی که به صورت صاف وجود دارند مقاومت بیشتری از خود نشان میدهند. این کار یعنی کرکره کردن ورق آلومینیوم عایق کاری در برابر انبساط دوام بالایی نشان میدهد تا هنگام پوشاندن لوله های با قطر کم دچار شکستگی نشوند.

همچنین درخشندگی بیش از حد سطح از بین خواهد رفت و از آسیب های مکانیکی در امان خواهد بود.

ویژگی های ورق آلومینیوم عایق کاری

این پوشش های آلومینیومی در قالب استاندارد های ASTM B209 تولیده شده اما برای سایر آلیاژ ها طبق سفارش مشتری امکان تولید وجود دارد. مبنای ما در پارسیان آلومینیوم تولید بهترین محصولات از مرغوب ترین آلیاژ ها میباشد. ضخامت های این نوع ورق آلومینیومی بین ۰.۲ تا ۱ میلی متر قرار دارد.

کاربرد این ورق ها

از ورق الومینیوم عایق کاری یا پلی کرافت در پوشاندن و عایق تانکرها، لوله ها و مخازن با قطر ۱۲ فوت استفاده میشود. کاربرد کرکره درشت در عایق دستگاه های با بیش از ۱۲ فوت میباشد.
ترکیب ورق آلومینیوم با پوشش پلی کرافت را ضخامت های تجمیعی گویند که قطر آن ۰.۴ ، ۰.۵ ، ۰.۶ میلی متر و در خطوط لوله استفاده میشود‌ که هر ضخامت کاربرد مصرفی مخصوص به خود را دارد. هرچه ضخامت ورق آلومینیوم عایق کاری بیشتر میشود کاربرد آن در صنعت های مختلف نیز بیشتر میشود.
ضخامت های تولید شده بین ۰.۶ تا ۰.۸ را میتوان در تاسیسات و مخازن کوچک بکار برد که در ابتدا به نوع و دسته بندی عایق بکار رفته بستگی دارد. زیرا هرچه عایق نرم تر باشد باید ضخامت آن بیشتر باشد.

ورق آلومینیوم عایق کاری

لایه ی رطوبت گیر پلی کرافت

این لایه از لایه های مختلفی تحت عنوان لایه ای از جنس فیلم‌ پلی اتیلن که به وسیله ی کاغذ کرافت محافظت شده در طی فرایندی به نام لامینیت به پشت ورق های آلومینیومی میچسبد، تشکیل شده است. همه ی عایق ها در برابر آب و هوا با بکارگیری آلیاژ ۱۱۰۰- ۳۰۰۳- ۵۰۱۰- ۱۲۰۰ مقاوم میشوند. ضخامت های ۰.۵ تا ۱ میلی متر در تجهیراتی نظیر برجها، مبدل حرارتی، مبرای دور تانک ها و… استفاده میشوند.

روکش ها در ورق پلی کرافت

ورق آلومینیومی عایق کاری در ضخامت های ۱-۰.۸-۰.۹ ، ۰.۳-۰.۴-۰.۵-۰.۶ میلی متر به طول ۳۰ متر، به شکل کلاف، عرض یک متر که قابل تغییر طبق نیاز تاسیسات نفت و گاز میباشد، تولید میشود. همچنین ورق های آلومینیومی کرکره شده در قطر ۰.۵ تا ۱ میلیتر، در عرض ۹۲ سانت، طول ۲۰۰ الی ۳۰۰ سانت و کرکره ۳۲ میلی متر ساخته میگردد.‌

مزایای ورق آلومینیوم عایق کاری

ورق های کرکره شده پلی کرافت مزایایی دارد که به آن اشاره خواهیم کرد:
قابلیت منقبض و منبسط شدن در مقابل حرارت
جلوگیری از گسترش حرارت در محیط
کار کردن آسان و بررسی دوره ای
بدون نیاز به نگهداری
به صرفه بودن آن از نظر اقتصادی
زیبایی در تولیدات این محصولات
جذب رطوبت بالا به وسیله ی پوشش مخصوص آن

ورق آلومینیوم عایق کاری
عناوین اصلی مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید