قیمت شمش آلومینیوم

فلزات از جمله عواملی هستند که در صنایع گوناگون کاربرد گسترده ایی دارند و یکی از عوامل اصلی گرداننده چرخ صنعت هستند. میتوان گفت در میان فلزات مختلف، فلز آهن بیشترین استفاده را در صنایع گوناگون از جمله ساختمان سازی، خودرو سازی، پزشکی و کشاورزی دارد. بعد از فلز آهن فلزی که بالاترین رتبه استفاده را به خود اختصاص داده است فلز آلومینیوم است که به شکل های گوناگون از جمله ورق آلومینیوم، میلگرد آلومینیوم، پروفیل آلومینیوم، شمش آلومینیوم و ….بکار گرفته میشود.

شمش آلومینیوم از جمله فراوده های فلز آلومینیوم است که در صنایع گوناگون از جمله خودروسازی، ساخت درب و پنجره و ریخته گری مورد استفاده قرار میگیرد. شمش آلومینیوم بسته به محلی که قرار است از آن استفاده شود ممکن است کاملا بصورت خالص و بدون هیچ ترکیبی از فلز ها و آلیاژ های گوناگون تولید و مورد استفاده قرار بگیرد و یا ممکن است در ساخت آن بسته به نیاز از ترکیبات فلزی و آلیاژی مختلف استفاده شود.

شما میتوانید برای سفارش و خرید شمس آلومینیوم و اطلاع از قیمت ها از طریق شماره های درج شده با ما در تماس باشید: 02133115500 و 02156715210

بطور کلی برای تهیه شمش آلومینیوم ابتدا فلز آلومینیوم را از معادن دارای آلومنیوم استخراج میکنند، بعد از ورود به کارخانه فلز آلومینیوم استخراج شده در کوره و تحت تاثیر حرارت شروع به ذوب شدن میکند و پس از آن آلومینیوم مذاب وارد قالب های مخصوص شده و در نهایت برای سرد سازی و خارج شدن از قالب به محل مناسب انتقال میابند.

بررسی کاربرد های شمس آلومینیوم در صنایع مختلف

همانطور که گفته شد شمش آلومینیوم کاربرد گسترده ایی در صنایع دارد که در ادامه به برسی برخی از آنها خواهیم پرداخت

صنعت هوا و فضا:

در صنعت هوا و فضا از شمش آلومینیوم برای ساخت بدنه هواپیما، پروانه هواپیما، روتور و تیر استفاده میشود.

صنعت لوازم الکتریکی:

در ساخت لوازم برق خانگی، کابل های مختلف و هادی ها در صنعت الکترونیک استفاده از  شمس آلومینیوم همواره از بهترین گزینه ها بوده و هست.

صنعت بسته بندی:

در صنعت بسته بندی از شمش آلومینیوم جهت ساخت درب های قوطی، قوطی و انواع بشکه استفاده میشود.

انواع

علاوه بر موارد ذکر شده میتوان گفت از این فراروده آلومینیوم در صنایع دیگر از جمله صنعت خودرو سازی، صنعت چاپ و ساخت دکوراسیون نیز استفاده میشود.

انواع مختلف شمس آلومینیوم

دسته بندی انواع شمش آلومینیوم با توجه به خلوص یا وجود ترکیبات فلزی و آلیاژی و محلی که قرار است مورد استفاده قرار بگیرند انجام میشود که در ادام آنها را برسی خواهیم کرد.

شمش آلومینیوم 50 پوندی:

این نوع شمش آلومینیوم بطور  خالص از فلز آلومینیوم تولید نشده است بلکه در فرایند تولید آن ترکیبی از فلز های مس و منیزیم به آن اضافه میشود. از شمش آلومینیوم 50 پوندی در صنعت خودرو سازی و ریخته گری استفاده میشود.

شمش آلومینیوم 100 پوندی:

شمش آلومینسوم 100 پوندی از جمله فراوذده های فلز آلومنیوم است که در آن فرایند ساخت آن از هیچ ترکیب فلزی و آلیاژی استفاده نشده و تماما از آلومینویم تشکیل شده. از شمش آلومینیوم 100 پوندی در ساخت برخی از قطعات، لوازم بهداشتی و برخی از آلیاژ ها استفاده میشود.

شمش آلومینیوم تی بار:

شمش آلومینیوم تی بار همانند شمش آلومنیوم 100 پوندی فاقد هرگونه ترکیب فلزی و آلیاژی میباشد و صد در صد آن را فلز آلومینیوم تشکیل داده. شمش آلومینوم تی بار را میتوان به عنوان یک رسانا قوی جریان الکتریکی در نظر گرفت و از کاربرد های آن میتوان به ساخت برخی قطعات لوازم خانگی و انواع کابل اشاره کرد.

شمش آلومینیومی بیلت:

این فراورده آلومینومی طی فرایند ریخته گری در اندازه های گوناگون تولید میشود. بیلت آلومینیوم در صنعت اکستروژن کاربرد دارد. برای تولید هر یک از بیلت های آلومینیوم با اندازه و سایز های مختلف از قالب های مختلف استفاده میشود.

ویژگی های شمش آلومینویم

میتوان گف بدون شک تمامی فراورده های فلز آلومینیوم، اکثر خواص و ویژگی های فلز آلومینیوم را در خود دارند. شمش آلومییوم نیز از ای قضیه مسثنا نیست. از برخی از ویژگی های شمش آلومینویم میتوان به موراد  زیر اشاره کرد:

 • استحکام و مقاومت بالا
 • مقاومر در برابر خوردگی و پوسیدگی
 • رسانای الکتریکی
 • رسانای حرارتی
 • وزن پایین
 • قابلیت شکل پذیری
 • قابلیت بازیافت

بررسی عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت شمش آلومینیوم

از آنجایی که شمش آلومینیوم یکی از فراورده های فلز آلومینیوم میباشد بالا و پایین شدن قیمت آلومینیوم تاثیر مستقیمی بر روی قیمت شمش آلومینیوم خواهد داشت. از طرفی بسته به  اینکه شمش آلومینیوم سفارش داده شده خالص میباشد یا در آن از ترکیبات مختلف فلزی یا آلیاژی استفاده شده قیمت آن دستخوش تغییر میشود. همچنین لازم به ذکر است اندازه و ابعاد شمش آلومینیومی تهیه شده در قیمت آن نیز تاثیرگذار است.

شما میتوانید برای اطلاع از آخرین لیست قیمت های تهیه شده در رابطه با شمش آلومینیوم و خرید و سفارش آن با ما تماس حاصل فرمایید:02133115500 و 02156715210

5/5 - (2 امتیاز)

عناوین اصلی مطلب

8 پاسخ

  1. سلام و درود
   بله فروش عمده شمش آلومینیوم و همچنین فروش عمده ورق آلومینیوم در آلومینیوم باقرزاده انجام می‌شود.

  1. سلام و درود
   جهت اطلاع از قیمت روز شمش آلومینیوم در تهران می‌توانید با شماره‌ی 02133115500 تماس بگیرید.

  1. سلام و درود
   ارسال شمش آلومینیوم به شهرستان در آلومینیوم باقرزاده صورت می‌گیرد. جهت کسب اطلاع بیشتر در این زمینه می‌توانید با شماره 02133115500 تماس حاصل نمایید.

  1. سلام و درود
   جهت دریافت اطلاعات کافی در زمینه ثبت سفارش عمده شمش آلومینیوم لطفا با شماره 02133115500 با کارشناسان آلومینیوم باقرزاده در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب