نبشی آلومینیوم

نبشی آلومینیوم: فلز آلومینیوم و فراورده های آن نقش پر رنگی در صنایع مختلف هستند. از جمله فراورده های کاربردی فلز آلومینیوم میتوان به میلگرد آلومینیوم، پروفیل های آلومینیومی، انواع ورق آلومینیوم، شمش آلومینیوم و… اشاره کرد که در این مقاله قصد داریم در رابطه با کاربرد ها و ویژگی های نبشی آلومینیوم صحبت کنیم.

نبشی الومینیوم را میتوان جز یکی از پرکابرد ترین فراورده های آلومینیوم دسته بندی کرد. این فلز همانند برخی از فراورده های آلومینیوم مثل شمش آلومینیوم بطور خالص از آلومینیوم تشکیل نشده بلکه ترکیبی از فلز ها و آلیاژ های گوناگون در ساخت آنها بکار میرود و همین آلیاژ ها باعث تغییر جزئی در جنس نبشی الومینیوم شده و کاربرد آنها را مشخص میکند. با توجه به اینکه در صنایع گوناگونی مورد استفاده قرار میگیرد اما بیشتر استفاده آن در صنعت ساختمان سازی است و در واقع نبشی الومینیوم را میتوان نوعی پروفیل عمرانی در نظر گرفت.

درصنعت ساختمان سازی نبشی الومینیوم به دو صورت منفرد و ترکیبی مورد استفاده قرار میگیرد. برای سفارش نبشی آلومینیوم و اطلاع از قیمت ها با پارس آلومینیوم باقرزاده تماس بگیرید:02133115500 ، 02156715210

روش تولید مقاطع آلومینیوم

نبشی آلومینیوم به دو صورت پرسی و فابریک در خط های تولید، تولید میشوند که در ادامه هر یک از این روش ها را منورد برسی قرار خواهیم داد:

روش تولید پرسی:

برای تولید نبشی آلومینیوم به روش پرسی از ورق های آلومینیوم استفاده میشود. در واقع در این روش ورق های آلومینیومی  با طول های از پیش تعیین شده برش داده میشود و سپس توسط دستگاه به آنها شکل داده میشود. در روش تولید نبشی آلومینیوم به روش پرسی هیچ درزی در نبشی تولید شده وجود نخواهد داشت اما از طفی لازم به ذکر است نبشی هایی که با روش پرسی تولید میشوند از کیفیت پایین تری برخوردار هستند.

روش تولید فابریک:

در روش تولید نبشی آلومینیوم به روش فابریک از شمش های آلومینیوم استفاده میشود. به این صورت که شمش های آلومینیوم در دمای معینی در کوره شروع به ذوب میکنند و بعد انجام این فرایند از داخل قفسه هایی عبور کرده که این قفسه ها اندازه آنها را تعیین میکند.

ویژگی های نبشی آلومینیوم

میتوان گفت اکثر ویژگی های نبشی آلومینیوم از فلز مادر آن یعنی فلز آلومنیوم ب ارث رسیده. علاوه بر این ویژگی های به ارث رسیده نبشی آلومنیوم دارای ویژگی های ننحصر به فردی نیز میباشد که باعث شده جز یکی از محبوب ترین پروفیل های عمرانی و ساختمانی قرار بگیرد.

نداشن خاصیت مغناطیسی:

این محصول فاقد خاصی مغناطیسی میباشد و همین باعث شده از آن در دکل های مخابرات و دکل های برق از آن استفاده شود بدون اینکه نیازی به نگرانی در رابطه با وجود آمدن اختلال بر روی خطوط تماسی یا برق گرفتگی باشد.

خاصیت جوشکاری و سوراخ کاری:

نبشی دارای خاصیت جوشکاری و سوراخ کاری میباشد که به سبب این ویژگی به راحتی از آن در خطوط انتقال برق استفاده میشود.

پایین بودن وزن:

پایین بودن وزن نبشی آلومینیوم باعث آسان تر شدن وضعیت حمل و نقل آن میشود که این ویژگی کمک بزرگی به در حمل نبشی های بزرگ  که در ساختمان سازی کاربرد دارد میکند. البته لازم به ذکر است که پایین بودن وزن نبشی آلومینیوم چیزی از استحکام و مقامت آن کم نخواهد کرد.

قابلیت بازیافت:

این ویژگی نبشی آلومینیوم از فلز آلومینیوم به این فراورده به ارث رسیده. قابل بازیافت بودن نبشی الومینیوم نه تنها تاثیر بسزایی در حفظ محیط زیست دارد بلکه از صرف انرژی اضافی برای تولید نبشی از ابتدایی ترین مرحله جلوگیری میکند.

مقاوم در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی ناشی از آن:

این ویژگی نبشی الومینیوم نیز از فلز آلومینوم به ارث رسیده. نبشی الومینیوم در اثر تغییرات آب وهوایی و تغییرات جوی دچار تغییر در شکل و کاربرد نمیشود.

برسی انواع مختلف نبشی آلومیینوم

 

نبشی های آلومینیوم چه با روش پرسی تولید شده باشند چه با روش فابریک دارای تنوع ظاهری بسیار بالایی است. انواع نبشی هاب آلومینیوم از نظر ظاهری به روش های زیر دسته بندی میشوند:

  • نبشی آلومینیومی ساده
  • نبشی آلومینیومی رنگی
  • نبشی آلومینیومی آبکاری شده
  • نبشی الومینیومی لچکی دار

بررسی قیمت خرید نبشی الومینیوم در پارس آلومینیوم باقرزاده

با توجه به نوسانات قیمت فلز آلومینیوم، به طبع قیمت فراورده های آن نیز دستخوش تغییر میشود. سایر عوامل تاثیرگذار در قسمت نبشی آلومینیوم تهیه شده، اندازه و کاربرد آن ها دارد. برای اطلاع از جدیدترین لیست قیمت های ارائه شده در رابطه با نبشی آلومیینوم و مشاوره خرید با ما در تماس باشید:02133115500 ،02156715210

به این مطلب امتیاز دهید

عناوین اصلی مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب