ورق آلومینیوم آنادایز شده در تهران

ورق-آلومینیوم-آنادایز-شده-در-تهران

آلومینیوم آنادایز شده آلومینیومی است که برای ایجاد یک روکش فوق‌العاده بادوام پردازش شده است. برای ایجاد آلومینیوم آنادایز شده، شما از یک فرآیند الکتروشیمیایی استفاده می کنید که در آن فلز در یک سری مخازن غوطه ور می شود، که در آن یکی از مخازن، لایه آندی از خود فلز رشد می کند. فروش ورق آلومینیوم آنادایز شده در تهران و سایر شهرستان ها یکی از خدمات شرکت تولید کننده ورق آلومینیوم پارسیان آلومینیوم باقرزاداه می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد قیمت ورق آلومنینیوم و سایر مقاطع آلومینیوم با شرکت پارسیان آلومینیوم باقر زاده تماس بگیرید.

از آنجایی که این لایه آنودایز شده از خود آلومینیوم ایجاد می شود، به جای اینکه روی آن رنگ شود یا روی آن اعمال شود، این آلومینیوم آنادایز شده هرگز تراشه، پوسته پوسته یا پوسته نمی شود، و بسیار بادوام تر از هر ماده مشابه دیگری در بازار است. آلومینیوم آنادایز سه برابر سخت‌تر از مواد خام و 60 درصد سبک‌ تر از سایر فلزات رقیب مانند فولاد ضد زنگ و مس است.

آلومینیوم آنادایز چیست

درواقع آنادایز یک فرایند الکتروشیمیایی است که در طی آن یک لایه اکسید به منظور محافظت از آلومینیوم روی آن ایجاد می شود.

پوشش ایجاد شده بر روی سطح آلومینیوم آنادایز باعث می شود تا کاربرد فراوانی پیدا کند و مقاومت آن بالاتر رود به خصص مقاومت آلومینیوم در برابر خوردگی و رطوبت بیشتر می شود.

 

آلومینیوم-آنادایز-چیست

 

ایجاد پوشش آنادایز روی آلومینیوم

برای ایجاد پوشش سطحی آنادایز بر روی آلومینیوم باید آن را داخل یک حمام الکترولیت اسیدی قرار داد و با ایجاد جریان الکتریکی این پوشش ایجاد می شود.

مراحل آنادایز آلومینیوم

آماده‌سازی سطح:  آلومینیوم با استفاده از روش‌های مکانیکی یا شیمیایی تمیز می‌شود تا هر گونه آلودگی، روغن و اکسیدهای قبلی حذف شود.

غوطه‌وری در حمام الکترولیت : ورق آلومینیوم در یک حمام الکترولیت حاوی اسید (معمولاً اسید سولفوریک) قرار می‌گیرد.

اعمال جریان الکتریکی: با اعمال جریان الکتریکی مستقیم، یون‌های آلومینیوم به سطح آلومینیوم مهاجرت کرده و با اکسیژن واکنش می‌دهند. این واکنش منجر به تشکیل لایه اکسید آلومینیوم می‌شود.

تثبیت لایه اکسیدی: پس از تشکیل لایه اکسیدی، سطح آلومینیوم به منظور تثبیت و افزایش دوام لایه، ممکن است در حمام‌های خاص یا دماهای معین قرار گیرد.

 

ایجاد-پوشش-آنادایز-روی-آلومینیوم

 

کاربرد آلومینیوم آنادایز شده

آلومینیوم آنادایز هم برای حکاکی با لیزر CO2 و هم برای دستگاه های حکاکی مکانیکی مناسب است. کنتراست تصویر به دلیل حذف پوشش رنگی ایجاد می شود. تقریباً می توانید به کیفیت های عکاسی دست پیدا کنید. آلومینیوم آنادایز شده برای کاربردهایی از جمله صفحات تایپ، علائم با تاثیر تبلیغاتی و برچسب های شناسه سازگار است.

همچنین ورق های آلومینیوم آنادایز شده در صنایع دیگری نیز کاربرد گسترده ای دارد که در زیر به برخی از آن ها اشاره شده است:

ساختمان سازی

از این ورق های آلومینیومی برای ساخت نماهای ساختمان استفاده می شود، همچنین در ساخت در، پنجره و سقف نیز استفاده می شوند.

صنعت خودرو

به دلیل داشتن مقاومت بالا و در عین حال وزن سبک این ورق ها باعث شده تا در صنعت خودرو سازی کاربرد فراوانی داشته باشند. در ساخت قطعات خودرو و چرخ ها از این ورق های آلومینیوم آنادایز شده استفاده می شود.

صنعت الکترونیک

برای حفاظت از دستگاه های الکترونیکی مثل بدنه کامپیوتر و مانیتور ها، از ورق آلومینیوم آنادایز شده برای آن استفاده می شود.

دکوراسیون داخلی

به دلیل داشتن طرح های زیبا و وزن سبک این ورق ها، از آن ها در ساخت دکوراسیون داخلی و پارتیشن بندی استفاده می شود.

 

کاربرد-آلومینیوم-آنادایز-شده

 

ویژگی های ورق آلومینیوم آنادایز شده

 همانطور که گفته شد در فرایند آنادیز روی سطح آلومینیوم یک لایه ی پوششی ایجاد می شود که باعث افزایش مقاومت این محصول می شود.

افزایش ضخامت و چگالی لایه اکسیدی: لایه اکسیدی تشکیل شده بر روی سطح آلومینیوم دارای ضخامت و چگالی بالایی است که باعث افزایش مقاومت آن در برابر خوردگی و سایش می‌شود.

افزایش مقاومت به اکسیداسیون: لایه اکسیدی ایجاد شده بر روی آلومینیوم مانع از اکسیداسیون و تشکیل لایه‌های اضافی اکسید می‌شود.

کاهش هدایت حرارتی: لایه اکسیدی آنادایز شده هدایت حرارتی آلومینیوم را کاهش می‌دهد که می‌تواند در برخی کاربردها مانند صنعت الکترونیک مفید باشد.

افزایش ضریب اصطکاک: لایه اکسیدی آنادایز شده می‌تواند ضریب اصطکاک سطح آلومینیوم را افزایش دهد که در برخی کاربردها مانند قطعات مکانیکی مفید است.

 

ویژگی-های-ورق-آلومینیوم-آنادایز-شدهی

 

خرید ورق آلومینیوم آنادایز شده در تهران

در مراکز خرید و فروش مقاطع آلومینیومی در تهران ازجمله پامنار و قلعه مرغی می توان انواع ورق آلومینیوم آنادایز شده در تهران را خریداری کرد. همچنین می توان از نمایندگی های آنلاین فروش آلومینیوم در تهران نیز این محصول را سفارش داد و درب محل تحویل گرفت.

قیمت ورق آلومینیوم آنادایز شده در تهران

قیمت آلومینیوم باتوجه به شرایط بازار و قیمت دلار می تواند هزینه تولید متفاوتی داشته باشد در نتیجه نمی توان یک قیمت ثابت را برای آن درنظر گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد قیمت ورق آلومینیوم آنادایز شده در تهران با شرکت پارسیان آلومینیوم باقرزاده تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید

عناوین اصلی مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب